Volkswagen spustil aplikaci ukazující připravenost na elektromobilitu

Volkswagen lokalizoval do českého jazyka aplikaci Volkswagen EV Check. Uživatelé mohou s aplikací EV Check snadno zjistit, jestli jsou připraveni na elektrickou mobilitu. Bezplatná aplikace porovná po nainstalování na chytrý telefon provozní parametry aktuálního vozu uživatele s elektromobily ID.3, e-Golf nebo e-up!. Mezi zajímavé funkce patří také představení nového modelu ID.3 s využitím technologie rozšířené reality. K dispozici jsou rovněž užitečné informace o všech elektromobilech Volkswagen a nabíjecí infrastruktuře.

 

„Průzkumy ukazují, že mnoho motoristů stále pochybuje o tom, zda je pro ně elektromobil vhodným řešením mobility,“ říká ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika Jiří Štoček.

„Proto jsme pro všechny zájemce připravili jednoduchý nástroj, s jehož pomocí rychle a snadno zjistí, zda jsou na elektromobilitu připraveni. Stačí si stáhnout do chytrého telefonu aplikaci Volkswagen EV Check, která provede důkladnou analýzu každodenních jízd a předloží uživateli porovnání všech důležitých provozních parametrů, od spotřeby přes emise až po náklady. Reakce zahraničních uživatelů na novou aplikaci EV Check, která představuje elektromobilitu i pomocí rozšířené reality, jsou velmi pozitivní. Věřím, že s podobnou odezvou se tento užitečný nástroj, který nabízí odpovědi na mnohé zásadní otázky ohledně elektromobility, setká i mezi českými motoristy,“ uvedl Štoček.

 

Volkswagen aplikace
Zdroj: www.volkswagen.com

Aplikace je pro všechny zájemce o elektrickou mobilitu

Volkswagen EV Check je nová mobilní aplikace pro všechny potenciální zájemce o elektrickou mobilitu. Uživatelé si mohou v aplikaci analyzovat vlastní jízdy a porovnávat reálný provoz s elektromobilem Volkswagen, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám. Před jízdou si vyberou značku a model svého současného vozidla a elektromobil Volkswagen, s nímž chtějí výsledky porovnat.

Na výběr jsou modely ID.3, e-Golf a e-up!. Každá jízda se zaznamenává prostřednictvím GPS a na jejím konci obdrží uživatel odhady spotřeby paliva, emisí CO2 a nákladů.

Aplikace názorně vyhodnotí, zda by byla kapacita akumulátorů elektromobilu dostatečná a kolik energie a nákladů by bylo možné ušetřit s elektrickým pohonem.

 

Volkswagen aplikace
Zdroj: www.volkswagen.com

Volkswagen aplikace využívá rozšířenou realitu

V aplikaci EV Check lze kromě toho důkladně prozkoumat nový model Volkswagen ID.3 s elektrickým pohonem, a to včetně některých interaktivních funkcí, simulace dojezdu, provozních nákladů a přehledu nabíjecích stanic v blízkém okolí i doby nabíjení.

Aplikace přitom využívá rozšířenou realitu, která vozidlo umístí kamkoli – ve zmenšené podobě na psací stůl, nebo v celé své kráse přímo na ulici či před vlastní garáží. Aplikace zahrnuje také rozsáhlou sekci s odpověďmi na často kladené dotazy, týkající se elektromobility.

Volkswagen připravuje již první aktualizace, které přinesou mimo jiné informace o všech budoucích elektromobilech značky.

Mobilní aplikaci Volkswagen EV Check lze bezplatně stáhnout z portálů Apple iTunes Store a Google Play Store. Aplikace vyžaduje pouze několik megabytů paměti, rychle se spouští a veškeré ovládání a zobrazování je uživatelsky přívětivé. Více informací naleznete na Volkswagen.cz/EV.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Volkswagen dodal přes pět milionů ochranných roušek

Volkswagen i Škoda Auto postupně obnovují produkci

Volkswagen představil první studii elektrického SUV

 

Zdroj: Volkswagen

Komentáře