Vyberte možnost Stránka

Volkswagen i Škoda Auto postupně obnovují produkci

Volkswagen i Škoda Auto postupně obnovují produkci

Německá automobilka Volkswagen postupně obnoví výrobu svých osobních vozů. Výroba nejprve odstartuje počínaje 20. dubnem v Cvikově v Německu a v Bratislavě na Slovensku. V týdnu od 27. dubna se výroba po přerušení znovu zahájí i v ostatních německých výrobních závodech a také v Portugalsku, Španělsku, Rusku a USA. V průběhu května bude postupně následovat spuštění výroby i v Jižní Africe, Argentině, Brazílii a Mexiku. Výrobu navrátí do provozu i mladoboleslavská automobilka Škoda Auto a to konkrétně 27. dubna. Provoz je intenzivnější ale už od 14. dubna.

 

„Rozhodnutími spolkových a zemských vlád, jakož i uvolňováním opatření v dalších evropských státech byly vytvořeny rámcové podmínky pro postupné obnovení výroby. Volkswagen se na tento krok v uplynulých týdnech intenzivně připravoval. Kromě sestavení rozsáhlého seznamu opatření na ochranu zdraví zaměstnanců jsme intenzivně pracovali také na obnově našich dodavatelských řetězců,” řekl provozní ředitel značky Volkswagen Ralf Brandstätter.

Ve výrobních závodech Volkswagen na území Německa je stále zkrácená pracovní doba. Obnovená výroba ale počet zaměstnanců zařazených do programu zkrácené pracovní doby postupně sníží.

Obnova výroby se bude odrážet od aktuální dostupnosti dílů a státních nařízeních v Německu a Evropě. Důležitý bude i vývoj poptávky na trzích a možnosti jednotlivých závodů.

 

Dodržování přísných opatření na prvním místě

Nejdůležitější bude ale pro automobilku Volkswagen dodržování přísných opatření pro ochranu zdraví zaměstnanců.

„Obnova naší výroby a logistiky bude postupná a dobře organizovaná. Zdraví našich zaměstnanců má přitom nejvyšší prioritu. Stobodovým plánem zajistíme bezpečnost pracovních činností a maximální ochranu zdraví. Velmi odpovědným přístupem se chceme podílet na znovuoživení ekonomiky a zajistit dodávky automobilů z našich závodů našim prodejcům a zákazníkům,” uvedl člen představenstva odpovědný za výrobu a logistiku značky Volkswagen Andreas Tostmann.

„Situaci, jaká je nyní, jsme ještě nikdy nezažili. Já však vím, že naši kolegové mají obrovskou motivaci se znovu pustit do práce. K obnovení výroby dochází po každé podnikové dovolené, takže s tím máme velké zkušenosti. Naši rutinu jen musíme přizpůsobit novým okolnostem probíhající pandemie. Odpovědí je naše nová dohoda o ochraně zdraví. Pomocí 100 opatření co nejvíce snížíme riziko infekce ve společnosti Volkswagen. Tím stanovujeme nová měřítka v průmyslu. Nic si však nenamlouvejme: Nové procesy budou u našich kolegů vyvolávat zpočátku otázky a rozpaky. Za těchto okolností jsme automobily ještě nikdy nevyvíjeli, nevyráběli, ani neprodávali. Proto od vedoucích pracovníků očekávám, že naše kolegy s novými procesy důkladně seznámí. Čas na odpovědi je nyní důležitější než ukazatele denní výroby,” sdělil předseda podnikové rady Bernd Osterloh.

 

Volkswagen se inspiruje ze závodů v Číně

Značka Volkswagen Group Components začala s postupnou obnovou výroby počínaje 6. dubna v závodech Braunschweig a Kassel. Od 14. dubna se připojily rovněž výrobní provozy v Salzgitteru, Saské Kamenici a Polsku, jakož i závod Hannover Komponente. Ten si stanovil úkol zajistit dodávky dílů pro výrobu vozidel v Číně.

„Postupná obnova výroby v našich závodech byla důležitá, abychom zajistili zásobování našich zámořských výrobních závodů. Nyní před námi stojí úkol obnovit výrobu v celé síti výrobních závodů za dodržování rozsáhlých ochranných opatření a zásobovat komponenty všechny závody na výrobu automobilů napříč značkami. Ve všech našich výrobních provozech přitom platí stejně přísné požadavky na ochranu zdraví našich zaměstnanců,” uvedl předseda představenstva značky Volkswagen Group Thomas Schmall.

Volkswagen se při znovu obnovení výroby opírá o zkušenosti z výrobních závodů v Číně. Zde totiž došlo k nastavení přísných opatření proti koronaviru.

Výroba v Číně se opět rozběhla v 32 z 33 tamních závodů. Čínští zaměstnanci se podle Volkswagenu nenakazili ani v jednom případu onemocněním Covid-19.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Volkswagen uvede na trh nový kabriolet T-Roc

Volkswagen představil první studii elektrického SUV

Škoda Auto uvádí na trh limitovaný Kodiaq RS Challenge

 

Zdroj: Volkswagen

O autorovi