Vyberte možnost Stránka

Křetínský a Tkáč skupují podíly v obchodních domech Macy’s

Křetínský a Tkáč skupují podíly v obchodních domech Macy’s

Křetínský a Tkáč – známí čeští miliardáři skupují významný podíl v amerických obchodních domech Macy’s. Akcie této sítě obchodních domů se letos podle hlavního ekonoma Czech Fund Lukáše Kovandy propadly o 70 procent. Investiční společnost Vesa, která patří miliardářům Danielu Křetínskému a Patrika Tkáčovi se stala s pětiprocentním podílem čtvrtým největším akcionářem. Češi budou podle agentury Bloomberg jednat o budoucnosti ikonických obchodních domů.

 

„Společnost Macy’s, v níž oba miliardáři získávají podíl odpovídající při současné tržní kapitalizaci a kursu koruny k dolaru 2,1 miliardy korun, provozuje zhruba 870 obchodů a obchodních domů v USA,“ řekl Kovanda.

Společnost má ve svém portfoliu i největší obchodní dům světa, který byl pod totožným názvem Macy’s otevřel v roce 1924 na Manhattanu. Patří přitom k významným pamětihodnostem New Yorku. Největším obchodním domem světa byl až do roku 2009.

 

Křetínský s Tkáčem chtějí zeštíhlit a ozdravit společnost

Akcie společnosti Macy’s ještě loni v červenci stály více než 23 dolarů, nyní je jejich cena ani ne čtvrtinová, když činí 5,4 dolaru. Je tak zhruba třetinová oproti situaci před úderem koronaviru,“ sdělil Kovanda.

Čeští miliardáři budou podle Kovandy pravděpodobně z pozice významného menšinového akcionáře vyvíjet tlak na zeštíhléní a celkové ozdravení společnosti. Pomocí toho svoji investici zhodnotí ještě o to výrazněji.

Budou rovněž usilovat o převzetí části obchodů z portfolia společnosti Macy’s a vybudování výdejních míst pro e-shopy.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Nápad roku otevírá možnost nadějným startupům i letos

Pohonné hmoty jsou nejlevnější od druhé světové války

Krátkodobé pronájmy bytů nepofrčí, musí se změnit na dlouhodobé

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi