Vyberte možnost Stránka

Volkswagen dodal přes pět milionů ochranných roušek

Volkswagen dodal přes pět milionů ochranných roušek

Volkswagen již koncem března začal v Číně nakupovat zdravotnické pomůcky pro lékaře, pečovatelské domy a nemocnice. Do Německa v současné době směřují velké zásilky objednaného materiálu. Příslušné organizace a poskytovatelé zdravotnické péče dosud dostali pět milionů ochranných roušek. Tím to ale nekončí. Následující dny se předpokládá, že dojde k dalším dodávkám.

 

Německá automobilka celkem objednala 13 milionů zdravotnických pomůcek a 750 tisíc litrů dezinfekčního prostředku. K jeho dodání má dojít v květnu. Volkswagen dodané zboží věnuje na podporu lékařských a pečovatelských zařízení. Cena dosahuje na 40 milionů eur.

Koncern uzavřel se spolkovým ministerstvem zdravotnictví rámcovou dohodu, v rámci níž organizuje a dodává lékařské pomůcky, jež objednala spolková vláda.

Následující týdny má přijít další dodávky milionů ochranných roušek.

V neděli odpoledne 26. dubna přivítali dolnosaský ministr hospodářství Bernd Althusmann, člen představenstva Volkswagenu, odpovědný za personalistiku, Gunnar Kilian a předseda koncernové podnikové rady Bernd Osterloh na letišti v Hannoveru letadlo s další dodávkou zboží z Číny.

Její součástí byla mimo jiné zařízení pro bezkontaktní měření teploty, která Volkswagen věnuje spolkové a dolnosaské vládě. Nechyběly ale i dříve zmiňované ochranné roušky, jež objednala spolková vláda.

 

Volkswagen míní, že každá firma musí přispět v boji proti koronaviru

„Volkswagen vysílá svou podporou Dolního Saska v této výjimečné situaci jasný signál. Dostupnost zdravotnických ochranných pomůcek je důležitým faktorem v boji proti koronavirové pandemii a přispívá k udržení stability a spolehlivé funkčnosti našeho zdravotnictví i v této krizi,” řekl Ministr hospodářství Dolního Saska Bernd Althusmann

Boj proti koronaviru ještě neskončil. Každý jednotlivec a každá firma musí přispívat k potlačení viru. Proto má ochrana zdraví nejvyšší prioritu i při obnovení naší výroby. Lékaři a ošetřovatelé potřebují i nadále naši maximální podporu. Pro ně je nasazení proti koronaviru maratonem. Volkswagen jim v tom pomáhá svými dary. Naše týmy z oddělení nákupu, zdravotnictví, financí a logistiky dělají v tomto ohledu maximum,” sdělil člen představenstva firmy Volkswagen Gunnar Kilian, který je odpovědný za personalistiku.

„Naši kolegové jsou hrdí na to, že Volkswagen uplatňuje své silné stránky i v této tak důležité oblasti a pomáhá stabilizovat zásobování. Volkswagen začal jako jeden z prvních globálních výrobců automobilů navazovat s Čínou kontakty již před více než 40 roky. Z tohoto mnohaletého partnerství profitujeme i nyní, ve zcela odlišném kontextu,” řekl předseda podnikové rady Bernd Osterloh.

 

Veřejné instituce čekají na další dodávku podpory

V první vlně dorazilo pět milionů ochranných roušek, 250 tisíc párů ochranných rukavic a 18 tisíc ochranných oděvů. Tuto dodávku budou následovat další, které naleznou uplatnění ve veřejných institucích.

Volkswagen v uplynulých týdnech obdržel od nemocnic, lékařů a sociálních zařízení velký počet žádostí o pomoc. Společnost sama nedisponuje požadovaným množstvím zdravotnických pomůcek. Na co nejrychlejším zajištění požadovaných pomůcek úzce spolupracují odborníci z koncernových oddělení zdravotnictví, nákupu, logistiky a financí.

Týmy koncernu Volkswagen analyzovaly poptávku v Německu, vyhledaly vhodné výrobce v Číně, rychle zajistily objednávky a koordinovaly leteckou přepravu z Číny do Německa. K objednání a vyrobení dezinfečního prostředku došlo na území Německa. Jeho distribuce probíhá v režii veřejných institucí. ​​​​​​​

 

Také by vás mohlo zajímat:

Volkswagen i Škoda Auto postupně obnovují produkci

Škoda Auto obnovuje v ČR výrobu, platí specifická opatření

Audi postupně obnovuje výrobu v evropských závodech

 

Zdroj: Volkswagen

O autorovi