Vyberte možnost Stránka

Teslasuit haptické rukavice navodí pocit fyzického světa v tom virtuálním

Teslasuit haptické rukavice navodí pocit fyzického světa v tom virtuálním

Společnost Teslasuit nabízí rozhraní pro propojení lidí s digitálním zařízením. Realisticky pak prostřednictvím jejího chytrého obleku simuluje prožitek přenášený ve virtuální realitě. Nejmodernější wearable (nositelné) haptické technologické zařízení napomáhá uživatelům naučit se dovednosti z reálného světa. V prvopočátcích byl tento produkt určený pro uživatele (B2C). Postupem času ale překročil pomyslné hranice a dostal se k průmyslovému a podnikovému využití (B2B). K představení první verze produktu došlo již v roce 2018. Šlo o první zařízení svého druhu, jež konkrétně představovalo haptický, termoregulovaný a bezdrátový celotělový oblek. V rámci letošního ročníku technologického veletrhu CES plánuje představit haptické VR rukavice Teslasuit Glove. O těch už vám referujeme v následujícím článku.

 

Speciální haptické rukavice umožňují uživatelům cítit fyzicky virtuální objekty. Rukavice nejsou určeny pro herní průmysl, ale jejich uplatnění naleznou smysluplnější odvětví.

Virtuální a augmentovanou realitu využívá již nyní celá řada oblastí. Už v minulosti jsme vás informovali o řadě zajímavých českých projektů:

Agmenty je český startup zaměřený na rozšířenou realitu v nábytkářství

1. lékařská fakulta UK vyučuje mediky na simulátoru s rozšířenou realitou

N-view Mobile vytváří aplikace pro jednoduché virtuální prohlídky

Virtuplex je největší virtuální laborator v Evropě

Teslasuit gloves

Zdroj: Teslasuit.io

Využití Teslasuit Glove počínaje medicínou až po letecký průmysl

Vraťme se ale k technologii Teslasuit. Nové rozhraní kombinuje haptiku, snímání pohybu, biometrii a možnost zpětné vazby. Díky tomuto zařízení se otevírají další možnosti pro inovace ve školení zaměstnanců, v medicíně, ve sportu, v automotive, v leteckém průmyslu a zbrojním průmyslu nebo dalších oblastech.

Kombinace obleku a rukavic zesiluje prožitek a možnosti ve virtuální realitě. Činnosti a vykonané úkony jsou tak mnohem přesnější než kdykoli před tím. Jak jsme již dříve informovali, tak virtuální rukavice se dají přizpůsobit různým oborům.

Lze je používat samostatně bez obleku. Jejich přibližná cena bude odpovídat hodnotě 5000 dolarů (přibližně 114 000 Kč).

Pro každý prst jsou rukavice vybaveny 3×3 elektrodami, jež napomáhají zvyšovat citlivost a umožňují tak napříkad cítit textury rozlišných povrchů.

 

Rukavice sbírají data v reálném čase a snímají například emoční kondici

Rukavice během pohybu uživatele snímají jeho pohyb a pomáhají tak v kontrole přesnosti pohybu. Uplatnění tak nalezou i v oblastech, v nichž je zapotřebí opravdu jemných motorických dovedností.

Důležité je detailněji probrat integrovaný biometrický systém. Ten sbírá data v reálném čase a pomáhá shromažďovat informace o srdcové frekvenci, emoční kondici nebo úrovni stresu. Rukavice jsou zcela bezdrátové a k Teslasuit je připojíte prostřednictvím Wi-Fi.

Rukavice se na trh dostanou ve druhé polovině roku 2020.

 

Zdroj: Tývka.cz

Foto: Teslasuit.io

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.