Vyberte možnost Stránka

VISION 7S ukazuje nový designový jazyk ŠKODA

VISION 7S ukazuje nový designový jazyk ŠKODA

Mladoboleslavská automobilka ŠKODA AUTO představuje další skicu interiéru studie VISION 7S. Minimalistický interiér čistě elektrického sedmimístného automobilu nabízí vysokou funkčností a intuitivním ovládáním. Studie VISION 7S současně přináší první ukázku nového designového jazyka. Studie se veřejnosti poprvé představí 30. srpna.


Již první skica interiéru studie VISION 7S naznačila minimalisticky laděný interiér a velkorysý prostor až pro sedm osob díky třetí řadě sedadel. Nedílnou součástí vnitřního konceptu jsou rovněž Simply Clever prvky typické pro značku ŠKODA. Nová skica ukazuje symetrický „obepínající“ design, který dodá všem cestujícím pocit bezpečí.

Široká palubní deska, která zasahuje až ke dveřím, zdůrazňuje šířku interiéru. Uprostřed palubní desky se nachází velká volně stojící dotyková obrazovka, která je poprvé ve voze značky ŠKODA otočena vertikálně.

Nerušený výhled na přístrojovou desku

Skica ukazuje vyvážený poměr dotykových a digitálních ovládacích prvků v kombinaci s dokonalou ergonomií. Nový volant má inovativní design s vertikálními paprsky a zploštělou horní a spodní částí, což zajišťuje nerušený výhled na přístrojovou desku před řidičem. Pod centrální obrazovkou se nachází středová konzola se třemi velkými otočnými ovladači s haptickou odezvou.

Ty, spolu se dvěma velkými tlačítky umístěnými pod nimi a rolovacím kolečkem, tvoří dotykový ovládací panel. Pod tímto ovládacím panelem se nacházejí přihrádky, kde si mohou cestující připojit své chytré telefony a ještě více si tak přizpůsobit interaktivní zážitek z jízdy.

Světová premiéra studie VISION 7S se uskuteční 30. srpna. Přináší první ukázku nového designového jazyka značky ŠKODA. Ten je založen na klasických hodnotách české automobilky, mezi které patří robustní vzhled, funkčnost a autenticita.

Zdroj: ŠKODA AUTO

O autorovi