Vyberte možnost Stránka

Škoda Auto obnovuje v ČR výrobu, platí specifická opatření

Škoda Auto obnovuje v ČR výrobu, platí specifická opatření

Škoda Auto obnovila v pondělí 27. dubna v 6.00 hodin ve všech třech svých výrobních závodech v České republice výrobu. Po dohodě s Odbory KOVO v závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí tak opět funguje výroba vozů a komponentů. Mladoboleslavská automobilka slibuje, že zdraví pracovníků ochraňují rozsáhlá hygienická a bezpečnostní opatření.

 

V den 18. března 2020 pozastavila automobilka Škoda Auto v rámci boje proti šíření koronaviru výrobu ve svých závodech v České republice. Devětatřicet dní po přechodném uzavření závodů se v pondělí ráno v 6:00 hodin výroba opět rozjela.

Součástí rozsáhlých hygienických a bezpečnostních opatření je mimo jiné vybavení zaměstnanců rouškami nebo respirátory.

Škoda Auto poskytuje i dostatek dezinfekčních prostředků. Prostřednictvím plakátů informuje o preventivních opatřeních, jako je dodržování dostatečného odstupu od ostatních osob, upuštění od podávání rukou, pravidelné mytí rukou a jejich desinfekce a „bezpečné“ kašlání a kýchání.

 

Škoda Auto nastavila pro konkrétní oddělení specifická opatření

Kromě toho se při vstupu do areálu závodů namátkově měří tělesná teplota.

Škoda Auto svůj personál ve všech závodech v České republice o preventivních opatřeních informuje pomocí letáků a plakátů i prostřednictvím různých digitálních kanálů.

Vedoucí pracovníci a mistři současně informují své týmy o specifických bezpečnostních opatřeních, která platí pro konkrétní oddělení.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Volkswagen i Škoda Auto postupně obnovují produkci

Audi postupně obnovuje výrobu v evropských závodech

Největší odborná IT konference TechEd-DevCon bude online

 

Zdroj: Škoda Auto

O autorovi