Vyberte možnost Stránka

ČSÚ vydává unikátní publikaci plnou infografiky Česko v číslech

ČSÚ vydává unikátní publikaci plnou infografiky Česko v číslech

Český statistický úřad (ČSÚ) vydal ve formě poutavých infografik doplněných o kartogramy a krátké shrnující texty. Jde o téměř 150 stránkový souhrn popisující demografický, sociální a ekonomický vývoj České republiky. Publikace rozčleněná do 28 tematických kapitol je k dispozici v elektronické podobě zdarma. Představuje ideální pomůcku celé řadě odborností i široké veřejnosti.

 

Publikace se zaměřuje nejen na vývoj Česka v posledních letech. Cílí i na jeho pozici mezi státy Evropské unie. Nechybí ani regionální pohled v podobě specifických „nej“ v mezikrajském pohledu a v některých případech jsou pak uvedeny poznatky až do úrovně obcí.

„Naší snahou bylo připravit širokému okruhu uživatelů přehled, který by populární a hravou formou popsal současný stav České republiky, ale také ukázal, jak lze s čísly pracovat a co z nich lze vyčíst,“ říká předseda Českého statistického úřadu Marek Rojíček.

 

Česko v číslech

Zdroj: www.csu.cz

Podle ČSÚ je publikace vhodná pro novináře, učitele ale i studenty

Čtenář se v publikaci dopátrá například toho, jak se vyvíjely ceny nejčastějších druhů potravin od vzniku samostatné České republiky a jak se měnila jejich spotřeba, nebo třeba, ve kterém kraji je nejmenší či největší rozdíl mezi hrubou měsíční mzdou mužů a žen.

„Věříme, že atraktivní publikace najde své široké uplatnění nejen mezi širokou veřejností, ale že ji budou moci využívat například novináři, učitelé či studenti na všech typech škol,“ sdělil místopředseda Českého statistického úřadu Jaroslav Sixta

Publikace Česko v číslech je k dispozici zdarma ke stažení na webových stránkách ČSÚ:
https://www.czso.cz/csu/czso/ceska-republika-v-cislech-2019.

 

Mohlo by vás také zajímat:

Evropská komise pořádá hackathon #EUvsVirus

Festka vyzývá cyklisty, aby nevyjížděli s kamarády

Malé prodejny přestávají využívat letákové akce

Zdroj: ČSÚ

O autorovi