Vyberte možnost Stránka

Festka vyzývá cyklisty, aby nevyjížděli s kamarády

Festka vyzývá cyklisty, aby nevyjížděli s kamarády

Česká společnost vyrábějící silniční kola Festka vydala krátké video, prostřednictvím něhož vyzývá cyklisty, aby stále dodržovali bezpečnostní opatření a jezdili sami a neshlukovali se na populárních místech.

 

Slunečné a teplé počasí tahá lidi ven z jejich domovů. Pozitivní náladu vzbuzují i aktuální čísla o koronaviru. Ruku v ruce s tím vzrůstá i chuť vzdát se roušek a sebrat se s kamarády na cyklistický výlet.

V otázce rozvolňování opatření a osobní odpovědnosti nechtěl zůstat stranou ani český výrobce silničních kol Festka.

„Bylo mi trochu líto, že lidé neberou varování o sociálních rozestupech vážně a potkával jsem skupinky cyklistů, běžců, lidí v parcích. Rozhodl jsem se oslovit své kamarády cyklisty a společně jsme natočili video, které má upozornit na dodržování rozestupů, abychom už brzy mohli jezdit zase všichni společně,” říká spoluzakladatel Festky a bývalý profesionální cyklista Michael Moureček.

„Jako milovníci cyklistiky jsme cítili, jak nás pěkné počasí a rostoucí naděje táhne ven. Ale víme, co všechno je v sázce, a tak jsme si řekli, že vyzveme naši komunitu ke zdrženlivosti a zodpovědnosti,” sdělil Moureček.

 

Festka video natáčela v liduprázdné Praze

Za samotným videem stojí cyklista a režisér Jan Krofta. Ten společně s kameramanem Jiřím Švorcem a Michaelem Mourečkem v roli osamělého jezdce maximálně využili jedinečné možnosti, jež aktuální stav nabízí.

Video zachycuje zejména nezvykle prázdnou Prahu, na kterou je díky koronavirové pandemii nezapomenutelný pohled. V kontrastu s běžnou návštěvností video ztvárňuje naše hlavní město jako postapokalyptické místo.

K natáčení došlo mezi 4. až 5. dubnem 2020 v časných ranních hodinách. Vše probíhalo v rámci bezpečnostních opatření.

Dále se na tvorbě videa podíleli Petr Mrkous (střih), Mishan Pajdiak (mix zvuku), produkce – Unit/Sofa a obrazová postprodukce – PFX.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Festka vyrobila na zakázku karbonové kolo s ruční malbou za 800 000 Kč

Koronavirus může poslat přes půl miliardy lidí do chudoby

Koronavirus přináší firmám nové příležitosti

 

Zdroj: Festka

O autorovi