Vyberte možnost Stránka

Bolt spouští během koronaviru rozvoz balíčků s potravinami

Bolt spouští během koronaviru rozvoz balíčků s potravinami

Přepravní aplikace Bolt si všímá dynamického vývoje situace spojené s koronavirovou nákazou na všech trzích, na nichž působí. Přizpůsobuje se tak instrukcím místních autorit. Prostředí v České republice není žádnou výjimkou. Bolt považuje bezpečnost uživatelů a všech ostatních obyvatel jako důležitou prioritu. Obyvatelům Prahy chce pomoci spuštěním nové služby s označením Balíček potravin. 

 

Nová služba začala fungovat 17. března 2020. Prostřednictvím ní si uživatelé Boltu mohou objednat základní potravinový balíček s dovozem až do domu. Vše bude zajištěno během několika minut.

Cena za balíček je v rozmezí 400 až 500 korun a závisí na dostupnosti potravin. Jeho součástí jsou trvanlivé balené, ale i konzervované potraviny (chléb, těstoviny, nakládaná rajčata, paštika nebo mléko, čaj a nealkoholické pivo a další). V ceně je samozřejmě i samotné doručení.

Během testovacího provozu mají řidiči k dispozici několik stovek balíčků. Pokud bude o službu mezi uživateli zájem, tak ji Bolt připraví a rozšíří, aby se dostala mezi co možná nejvíce lidí.

 

Bolt chce pomáhat státu s distribucí léků, dezinfekce a roušek

Od 17. března mohou aplikaci Bolt využívat jen řidiči s platným oprávněním provozování taxislužby. Tito jedinci totiž dostali výjimku, na níž se usnesla vláda.

Tuto skutečnost Boltu potvrdilo i Ministerstvo průmyslu a obchodu. Aplikace je tak dostupná všem cestujícím. Občané bez automobilu tak mají možnost této alternativní přepravy stále k dispozici.

Řidiči dostali od firmy doporučení k pravidelnému dezinfikování vozů a nošení roušky nebo zakrytí úst. Je tomu tak podobně jako v pražské MHD.

Bolt rovněž apeluje na stát, aby právě řidičům a osobám poskytujícím přepravu osob zajistil ochranné prostředky. S distribucí nejenom pro řidiče nabídla alternativní taxislužba pomocnou ruku.

Obyvatelům Prahy slibuje Bolt kontinuální pomoc. Pomoc nabídla firma i samotné vládě. Řidiče pak může využít k distribuci léků, dezinfekce nebo roušek.

 

Něco málo o Boltu

Aplikace Bolt, dříve známá jako Taxify, je přední evropskou přepravní platformou, která se snaží o to, aby doprava ve městě byla jednodušší, rychlejší a spolehlivější.

K její založení došlo v roce 2013 Markusem Villigem. Je jednou z nejrychleji rostoucích přepravních platforem v Evropě a Africe. Investovaly do ní firmy jako Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladatel společnosti TransferWise Taavet Hinrikus.

Bolt má přes 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích po celém světě.

Také by vás mohlo zajímat:

České prodejny na vesnicích potřebují vládní podporu

Nvidia vyzývá hráče, aby se zapojili do boje proti koronaviru

Benzín, nafta i koruna se v ČR kvůli koronaviru propadají

 

Zdroj: Bolt

O autorovi