Vyberte možnost Stránka

Nvidia vyzývá hráče, aby se zapojili do boje proti koronaviru

Nvidia vyzývá hráče, aby se zapojili do boje proti koronaviru

Hráči počítačových her po celém světě si mohou stáhnout aplikaci Folding@Home. Jde o speciální projekt zabývající se výzkumem nemocí. K urychlení výpočtů pak používá výkon grafických karet. Výrobce hardwaru pro herní počítače Nvidia nyní vyzývá hráče, aby využili své výkonné počítače v boji proti koronavirus, jenž ochromil celý svět.

 

K oznámení této iniciativy došlo prostřednictvím sociální sítě Twitter v rámci spolupráce firmy Nvidia s herní komunitou PC Master Race.

Folding@Home spustili okolo roku 2000 vědci ze Stanfordské univerzity. Konkrétně pak jde o výpočetní grid, který je sestaven z velkého počtu počítačů obyčejných uživatelů.

Získáním softwaru pak majitel počítače nabídne svůj výpočetní výkon, který následně využije naprogramovaný software pro speciální operace. Od svého uvedení do provozu se software zasloužil o vznik více než 220 důležitých vědeckých publikací.

Software se za pomocí získaného výpočetního výzkumu pokouší nalézt cesty pro vytvoření vazby proteinu. Ten má viru znemožnit dostat se na buňku v plicích.

<

Veškerou práci odvádí software

Lékářům mohou simulace rovněž pomoci pochopit lépe chování samotného viru a nalézt následou cestu efektivní léčby.

Výhoda herních počítačů spočívá ve skutečnosti, že díky svému velkému výkonu, jsou schopny vykonávat více úkolů najednou.

Vlastníci herních počítačů pak nemusí téměř hnout ani prstem. Veškerou práci za ně odvede software ruku v ruce s jejich výkonem grafických karet. Vývoj samotného výzkumu mohou ale sledovat v reálném čase.

Nadšenci her se nemusí obávat, že by jim aplikace překážela při jejich oblíbené aktivitě. Mohou ji totiž kdykoli vypnout a spustit ji v případě, když zrovna nehrají.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Benzín, nafta i koruna se v ČR kvůli koronaviru propadají

Stát by měl zavřít nákupní centra a podpořit malé prodejny

Zákaz pořádání akcí připraví kina a divadla o miliony

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.