Vyberte možnost Stránka

Volvo investuje do blockchainové technologie Circulor

Volvo investuje do blockchainové technologie Circulor

Volvo investuje do technologické blockchainové společnosti Circulor prostřednictvím svého investičního fondu pro rizikový kapitál Volvo Cars Tech Fund. Společnosti v posledních letech spolupracují na implementaci technologie blockchainu, která zefektivní sledování kobaltu používaného v bateriích elektromobilů Volvo. Nový inovativní sledovací systém používá Volvo v rámci celého dodavatelského řetězce jeho baterií v modelu XC40 Recharge P8. Výroba tohoto prvního elektrifikovaného vozu společnosti Volvo odstartuje koncem roku 2020 v belgickém Gentu. 

 

Investice do Circuloru umožní oběma společnostem expandovat v otázce jejich zaměření na kobalt v elektrobateriích. Zintenzivní pak monitorování slídy. Jde o minerál, který je klíčovým izolačním materiálem v bateriích pro elektromobily Volvo.

Švédská automobilka rovněž plánuje rozšířit technologii blockchainu i do dalších oblastí. Například může jít o sledování snižování CO2. Circulor je tak startupem, který pomáhá jít automobilce udržitelnou a ekologickou cestou.

Investice z fondu Volvo Carst Tech Fund je součástí kola financování firmy Circulor. V něm přitom figurují ještě další tři investoři. Jde o fondy SYSTEMIQ, Total Carbon Neutrality Ventures a Plug & Play.

„Zavázali jsme se na etickém dodavatelském řetězci materiálů, s kterými nemáme takové zkušenosti. Firma Circulor byla v tomto ohledu nápomocná,“ říká hlavní referentka pro zadávání zakázek Volvo Cars Martina Buchhauser. Dodala, že spolupráce obou firem má přispět k udržitelnějšímu podnikání.

Volvo bylo vůbec první automobilkou, která implementovala do svého vývoje sledování kobaltu. Blockchain přitom zařadilo do celého svého dodavatelského řetězce.

 

Umělá inteligence, elektrifikace a autonomní řízení

Technologie firmy Circulor se do baterií podařilo dostat díky dodavatelům baterií – CATL a LG Chem.

Jde o renomované výrobce kvalitních a osvědčených lithium-iontových baterií figurujících v globální automobilovém průmyslu. Volvo nastavilo těsné mantinely vytyčující odpovědnost za snižováním uhlíkové stopy a dosažení konkurenceschopných nákladů.

Baterie jsou určené pro model XC40 Recharge P8, ale i pro příští generace vozů Volvo a Polestar.

Volvo Cars Tech Fund vznikl v roce 2018 a zaměřuje se na investování finančních prostředků do technologických startupů s vysokým potenciálem. Zachycuje tak strategické technologické trendy automobilového průmyslu, mezi něž patří umělá inteligence, elektrifikace, autonomní řízení nebo digitální mobilita.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Kores nasměřoval koronavirus k sériové výrobě dezinfekce

Bezrealitky nabízí podepsání nájemní smlouvy online

Zdroj: Tývka.cz 

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.