Vyberte možnost Stránka

Bezrealitky nabízí podepsání nájemní smlouvy online

Bezrealitky nabízí podepsání nájemní smlouvy online

Bezrealitky nově nabízí podepsání nájemní smlouvy online. Automaticky pak dokáže ocenit byt, odprezentuje jej zájemcům, aby si mohli udělat reálnou představu a vybrat si z desítek zájemců ty nejvhodnější. Vše ukončuje vygenerování nájemní smlouvy a následným podpisem prostřednictvím internetu. Na území hlavního města Prahy pak realizuje více než 40 procent všech nájemních transakcí a po celém Česku zhruba každou pátou. O své služby zaznamenává čím dál větší zájem.

 

Desítky tisíců lidí mohou díky portálu Bezrealitky vůbec poprvé vygenerovat a podepsat nájemní smlouvu čistě online. Nová služba digitálního podpisu je navíc řádově levnější a i rychlejší alternativou oproti běžnému sestavení smlouvy a konzultaci právníkem. Tu ovšem Centrum služeb Bezrealitky i nadále ponechalo ve své nabídce.

Portál předpokládá, že pouze digitálně bude v budoucnu řešit smlouvy nadpoloviční většina ze zhruba 35 tisíců pronájmu, jež se prostřednictvím něj sjednají.

Portál očekává, že čistě digitálně bude v budoucnu smlouvy řešit nadpoloviční většinu ze zhruba 35 000 pronájmů, které se přes něj ročně sjednají.

Smlouvu mohou v rámci online platformy na Bezrealitky velice jednoduše podepsat obě strany takzvaným prostým elektronickým podpisem, aniž by bylo třeba instalovat jakoukoli aplikaci nebo certifikát. Podpis smlouvy probíhá prostřednictvím online formuláře, do kterého je nutné zadat jméno, rodné číslo a číslo dokladu totožnosti.

Formulář lze obratem odeslat formou e-mailového avíza protistraně, která ho obdrží již podepsaný. Samotný podpis i vygenerování smlouvy je doslova otázkou vteřin.

 

Trend digitální realitní transakce urychlil koronavirus

Součástí podpisu ve smlouvě je také IP adresa zařízení a datum a čas podpisu. Díky tomu je jeho průkaznost totožná s běžným vlastnoručním podpisem a pochopitelně ji respektuje i zákon. Konkrétně podle § 562 občanského zákoníku totiž platí, že právní jednání je možné vést také elektronickými prostředky. Aby smlouva byla uzavřena dle zákona písemně, nemusí tedy být nutně sepsána na papíře a ručně podepsána.

„Pro více než sto tisíc lidí, kteří každoročně hledají pronájem nebo naopak nemovitost pronajímají, jsme připravili bezkonkurenčně nejrychlejší, nejlevnější a vysoce bezpečný způsob, jak vyřešit celý nájemní proces online. Řídíme se i nadále zásadou, že každý může z naší nabídky využít jen ty služby, které nezvládne výhodněji obstarat sám. Na druhou stranu však chceme být vždy ta nejlevnější varianta i v případě, kdy přes Bezrealitky bude chtít někdo zajistit kompletní proces,” zmiňuje CEO Bezrealitky Hendrik Meyer.

Právě kompletně digitální realitní transakce je jedním z cílů, který chtějí Bezrealitky v blízké budoucnosti naplnit. Portál proto vyvíjí a postupně nasazuje vlastní AI algoritmy a automatizuje jednotlivé procesy. Reaguje tak na rostoucí počet lidí, kteří využívají možnost prodeje nebo pronájmu na přímo. Jen za poslední rok jich bylo asi o 14 % více a koronavirová krize tento trend ještě urychlila. Již nyní je jasné, že druhé čtvrtletí bude pro Bezrealitky s ohledem na počet transakcí nejsilnější v historii.

 

Také by vás mohlo zajímat:

CEITEC a CzechInvest podepsaly memorandum o porozumění

Krizový management je jako desetiboj v atletice

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi