Vyberte možnost Stránka

Žákovský vůz Škoda pro rok 2020 navrhuje 20 žáků

Žákovský vůz Škoda pro rok 2020 navrhuje 20 žáků

Žákovský vůz Škoda Auto pro rok 2020 navrhuje a postaví 20 žáků. Půjde o model s otevřenou karoserií spider na bází nového kompaktního modelu Škoda Scala. Prostory Škoda Design v Mladé Boleslavi hostil workshop, jehož se účastníci setkali se šéfdesignerem mladoboleslavské automobilky Oliverem Stefanim. Společně s ním pak přenesli své první nápady na papír. Prozatím bezejmenný a v pořadí sedmý žákovský vůz spatří oči veřejnosti na počátku června. Tento projekt zaměřený na praxi studentů podtrhuje vysoký standard vzdělávání na Středním odborném učilišti Škoda Auto

 

 

Studenti z mladoboleslavské automobilky se mohou opřít o podporu vývojářů a zkušených pracovníků Škoda Auto z oblasti technického vývoje, designu a výroby.

Historickou premiéru bude představovat jako základ žákovského vozu model Škoda Scala. Ta byla přitom představena koncem roku 2018. Od té doby je důležitou součástí produktové palety mladoboleslavské automobilky. Čisté linie vozu ruku v ruce s emotivními tvary nechají podle žáků vyniknout a umocnit dynamiku nového studentského vozu.

Pro žáky byl velice důležitý již na úvodu příspěvku zmíněný workshop na oddělení Škoda Design. Šéfdesignéra Olivera Stefaniho společně s členy jeho týmu tak mohli studenti pozorovat při jejich každodenní práci. Samostatně s pomocí odborníků připravili pak první skici budoucího žákovského vozu.

Kreslení je i přes širší využití počítačů a simulací stále ještě podstatnou součástí práce automobilového designéra. S každou čárkou se studie stává reálnější. Skica je prvním z mnoha kroků na dlouhé a napínavé cestě za novým vozem,“ vysvětluje vedoucí oddělení Škoda Design Oliver Stefani.

 

Žákovský vůz Škoda může být pro žáky důležitým odrazovým můstkem

Během práce na prvních návrzích a skic se žákům dostalo pomoci a cenných rad od všech zaměstnanců oddělení Škoda Design, oni zase profesionály přesvědčili svým zápalem a ochotou pojímat nové myšlenky.

„Všichni účastníci od samého začátku projevovali velké nadšení a rozhodnost. Jejich skici jsou skutečně působivé, koncept se mi velice líbí,“ říká koordinátor designu exteriéru značky Škoda Jiří Hadaščok.

Každoroční projekt žákovského vozu podtrhuje vysokou kvalitu vzdělávání na Středním odborném učilišti strojírenském Škoda Auto v Mladé Boleslavi. To existuje již přes 90 let. Navrhnout a následně i vlastnoručně vyrobit koncept vozu je pro všechny účastníky vrcholem jejich studia. Je to skvělá příležitost, jak získat praktické zkušenosti již během vzdělávání.

 

 

„Všichni máme velkou radost z toho, že můžeme být součástí tohoto projektu. Kde jinde dostanete už jako student možnost do automobilu zapracovat své vlastní nápady a vize, a vůz pak skutečně i sami vyrobit? Už samotné kreslení našich prvních skic nás neuvěřitelně bavilo. Od Olivera Stefaniho a od jeho týmu jsme se hodně naučili,“ říká student Středního odborného učiliště Škoda Auto Vojtěch Špitálský.

Tradice studií žákovských vozů odstartoval v roce 2014. Od té doby si žáci Středního odborného učiliště Škoda Auto v Mladé Boleslavi mohou každoročně navrhnout, zrekonstruovat a následně i sami postavit mimořádný koncept vozu. Každý z těchto konceptů ztělesňuje kreativitu a nasazení dorostu Škoda Auto.

 

Také by vás mohlo zajímat: 

Škoda Auto představila Octavii RS iV s hybridním pohonem

Škoda Auto DigiLab rozšíří flotilu elektroskútrů BeRider

První elektrické SUV od Škoda Auto ponese irský název Enyaq

Zdroj: Škoda Auto 

O autorovi