Vyberte možnost Stránka

Hollandia daruje zákazníkům a Klokánkům tisíce roušek

Hollandia daruje zákazníkům a Klokánkům tisíce roušek

Mlékárna Hollandia Karlovy Vary nezapomíná na své zákazníky v České republice a daruje jim 20 tisíc roušek. Dalších tisíc kusů putuje Klokánkům. Půjde přitom o vůbec jednu z největších hromadných zásilek ochranných pomůcek během nouzového stavu. O doručování zásilek se od čtvrtka 16. dubna postará logistická firma HOPI.

 

„Chceme našim věrným zákazníkům po celém Česku nejen pomoci, ale také poděkovat. Právě díky nim a jejich velkému zájmu o naše výrobky se současná situace Hollandie výrazněji nedotkla. Jejich podporu bychom jim proto nyní chtěli alespoň částečně vrátit. Spolu s rouškou, která stále platí za nedostatkové zboží, od nás proto každý obdrží i děkovný dopis,“ řekl marketingový manažer společnosti Hollandia Karlovy Vary Jan Škoda.

Podle Škody se přitom jedná o jednu z největších hromadných rozesílek ochranných pomůcek od jednoho odesílatele během nouzového stavu.

„Máme informace, že naši zákazníci by měli mít roušky k dispozici nejpozději do pěti pracovních dnů. Zpravidla to však bývá i mnohem dříve, určitě je tak budou moci využít v době nouzového stavu,“ doplnil Škoda.

Distribuce proběhne ve čtyřech vlnách a bude záležet na strojních kapacitách logistické společnosti HOPI s.r.o.

„První část zásilky bude kompletována ve čtvrtek 16. dubna v logistickém centru DC HOPI Jažlovice. V podvečerních hodinách pak bude předána k odeslání. Díky našim kapacitám zvládneme za den zabalit zhruba 4 tisíce zásilek s rouškami a děkovnými dopisy. S přihlédnutím k víkendu tedy očekáváme, že poslední várka bude expedována v úterý,“ sdělil Ondřej Rupert ze společnosti HOPI.

 

Hollandia pořídila chirurgické roušky za téměř půl milionu korun

„V posledních týdnech jsme detailně sledovali dostupnost ochranných prostředků na trzích doma i v zahraničí. Snažili jsme se pružně reagovat a jakmile bylo možné alokovat roušky v potřebném počtu, učinili jsme tak prakticky z minuty na minutu. Rychlost jednání byla v tomto směru klíčová,“ uvedl Pavol Kurilla z Hopi Holding, do něhož spadá i samotná Hollandia.

Podle Jana Škody přináší doručení roušek až do schránek členům Hollandia Clubu jasné výhody. Některá města či obce sice rozdávají ochranné pomůcky svým obyvatelům zdarma. Pro lidi to ale znamená vydat se na frekventovaná distribuční místa, kde je riziko nákazy vyšší.

„Naši zákazníci nebudou muset nic riskovat nebo někam cestovat. Pouze si zajdou do schránky a roušku budou mít zdarma k dispozici,“ doplnil marketingový manažer Hollandie.

 

Zbytek roušek putuje Fondu ohrožených dětí klokánek

Hollandia Club má na území České republiky kolem 20 tisíců členů. Firma Hollandia z toho důvodu ještě před nákupem roušek počítala s určitou rezervou.

Celkem má k dispozici 21 tisíc kusů ochranných pomůcek. Zbylých zhruba tisíc roušek chce proto věnovat těm, kteří je potřebují. Začátkem příštího týdne proto putují rovněž Fondu ohrožených dětí Klokánek, se kterým Hollandia již v minulosti spolupracovala.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Hollandia Karlovy Vary využívá stále více robotů

Vietnamská komunita šije roušky a rozdává občerstvení IZS

Kores vyrábí dezinfekci a rozdává ji zdarma

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi