Vyberte možnost Stránka

Škoda Enyaq iV bude dražší než milion

Škoda Enyaq iV bude dražší než milion

Škoda Auto představila elektromobil Enyaq iV, který je postavený na mudulární platformě pro vozy s elektrickým pohonem (MEB). Nabízí pak dvě varianty pohonu, dvě různé kapacity baterie a čtyři výkonové stupně od 132 do 225 kW. Cena pak začíná na 1 059 900 Kč. Mladoboleslavská automobilka rovněž slibuje krátké nabíjecí časy ruku v ruce s dlouhým dojezdem 510 km a to v režimu WLTP.

 

Škoda opět sází na emocionální, dynamický vzhled, výraznou masku chladiče. Osvětlená přední maska je k dispozici na přání. Automobil je postavený na novém konceptu interiéru, který je volitelný a nabízí velký prostor pro cestující a zavazadla.

Limitovaná edice 1895 vozů Founders Edition připomíná úspěšnou 125letou historii společnosti, kterou dnes známe jako Škoda Auto Mladá Boleslav.

Škoda Enyaq iV představuje další krok při realizaci strategie v oblasti elektromobility značky Škoda. Čistě elektrické SUV je první sériový vůz Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

 

Dojezd až 510 km

Enyaq iV v sobě spojuje pohon zadních kol nebo pohon všech kol, praktický dojezd až 510 km v režimu WLTP s velkorysým prostorem typickým pro vozy Škoda. Škoda dále rozvíjí svůj emocionální design.

Nové elektrické SUV také nabízí zcela nový koncept interiéru svolitelným designem místo klasických výbavových stupňů a také zcela novou strukturu modelové nabídky.

 

Škoda Enyaq iV

 

Na český trh vstoupí Škoda Enyaq iV s cenou začínající na 1 059 900 Kč. Speciální novinkou je exkluzivní, limitovaná edice 1895 vozů Enyaq iV Founders Edition, která v jubilejním roce připomíná úspěšnou 125letou historii společnosti, kterou dnes známe jako Škoda Auto.

 

Enyaq se bude vyrábět v Mladé Boleslavi

„Představením vozu Enyaq iV vstupuje společnost Škoda Auto do nové éry. Je to první čistě elektrický vůz Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily. Díky dlouhému dojezdu, krátkým nabíjecím časům, snadnému ovládání a dostupným cenám nabízí vůz Simply Clever elektromobilitu. Enyaq iV se bude vyrábět v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Bude se tak jednat o jediný závod v Evropě mimo Německo, kde se vyrábí vozy na bázi MEB. To dokládá skvělou technickou odbornost společnosti Škoda Auto. Děkuji celému týmu, který vůz Enyaq iV postavil. Jsem na tento tým pyšný. Je to skvělý vůz,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Thomas Schäfer.

 

Enyaq s kříšťálovým vzhledem ze studie Škoda Vision iV

Vozy Enyaq iV z edice Founders Edition zdobí plaketa s pořadovým číslem na multifunkčním koženém volantu, kterou vyrábí český sklářský podnik Preciosa.

Začátek prodeje vozů Enyaq iV z exkluzivní edice Founders Edition je plánován na jaro 2021. Founders Edition s osvětlenou přední maskou a 21″ koly z lehké slitiny, Nová Crystal Face–neobyčejná, osvětlená přední maska –bude ve verzích Founders Edition a Enyaq RS iV součástí standardní výbavy.

Na přání bude nabízena pro verze ENYAQ 80 iV a ENYAQ 80x iV. Příď vozu Enyaq iV s křišťálovým vzhledem osvěcuje 130 LED diod. Jedná se o designový prvek, který se již objevil ve studii Škoda Vision iV.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Porsche Panamera je v novém hybridním plug-in hybridu

CzechInvest a Vysoká škola chemicko-technologická navázaly spolupráci

 

Zdroj: Škoda Auto

O autorovi