Vyberte možnost Stránka

CzechInvest a Vysoká škola chemicko-technologická navázaly spolupráci

CzechInvest a Vysoká škola chemicko-technologická navázaly spolupráci

CzechInvest společně s Vysokou školou chemicko-technologickou navázaly spolupráci. Stalo se tak poté, co v první polovině srpna 2020 podepsaly memorandum. Obě instituce v něm přislíbily vzájemnou podporu vědy a výzkumu a výměnu informací. Například jde o oblasti alternativních energií, nanotechnologií, bezpečnosti potravin, vodíkových technologií či průmyslové farmacii.

 

Memorandum není první vzájemnou spoluprací. CzechInvest a VŠCHT už se podílely na otevření Centra aplikovaného farmaceutického výzkumu (Pharmaceutical Applied Research Center, The Parc). To propojuje novou generaci vědců s předními farmaceutickými i akademickými odborníky, kteří pak společně pracují na urychlení procesu inovací v oblasti výzkumu a vývoje léčiv.

Ve čtvrtek 27. srpna 2020 centrum za doprovodu generálního ředitele CzechInvestu Patrika Reichla, rektora VŠCHT Pavla Matějky a dalších akademiků navštívil premiér Andrej Babiš. Představitelé společnosti Zentiva představili projekt The Parc, diskutovala se i další spolupráce.

Sdílené zkušenosti poslouží CzechInvestu například v rámci připravovaného projektu na podporu technologických startupů. Dalším společným cílem je podpora vědecko-výzkumných pracovníků při zakládání vlastních technologických firem neboli spin-offů.

 

VŠCHT Praha posílí spolupráci s průmyslovými partnery

„Tato vize jde ruku v ruce s Inovační strategií České republiky 2019–2030, jejímž cílem je mimo jiné podpora tuzemských inovativních podniků. Dobrý vědec či výzkumník nemá automaticky i podnikatelské znalosti. Proto je důležité, aby těmto lidem při vstupu do tržního prostředí někdo podal pomocnou ruku,“ říká ředitel agentury CzechInvest Patrik Reichl.

„Spolupráce s CzechInvestem znamená posílení pozice VŠCHT Praha při spolupráci s průmyslovými partnery a především při zakládání startupů a spin-off firem. Na škole chceme podporovat podnikavost akademických pracovníků, ale také doktorandů, případně i mladších studentů. Jsme přesvědčení, že možnost vyzkoušet si realizaci vlastního nápadu přispěje nejen k jejich osobní kariéře, ale celkově k technologickému rozvoji v Česku. Osobně věřím, že spolupráce s CzechInvestem přispěje k zájmu nadšenců pro nové technologie pracovat a vzdělávat se právě na naší univerzitě,“ říká rektor VŠCHT Praha Pavel Matějka.

 

 

Také by vás mohlo zajímat:

Tchaj-wan je pro ČR důležitější obchodní partner než Čína

D.R.A.K. dává práci postiženým a vyrábí výrobky s vysokou kvalitou

 

Zdroj: CzechInvest

O autorovi