Vyberte možnost Stránka

Škoda Auto představila čtvrtou generaci své vlajkové lodi Octavia

Škoda Auto představila čtvrtou generaci své vlajkové lodi Octavia

Česká automobilka Škoda Auto představila čtvrtou generaci své vlajkové lodi Octavia. Nové vozy nabízejí vůbec poprvé verzi s plug-in hybridním pohonem a mild-hybridní technologií. Mladoboleslavský výrobce automobilů slibuje, že naftové motory nové generace Evo vypouští až o 80 procent méně oxidu uhličitého. Výhodou vozů má být výraznější úspornost a ekologie vozidla. zájemci o tento vůz si mohou vybrat v závislosti na dané motorizace manuální nebo automatickou převodovku. Výkonné spektrum nabídky motorů je v rozmezí mezi 81 kW a 150 kW.

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Octavia získala nový přední nárazník, nižší přední světlomety a nově tvarovaný, plochý střešní nosič. Ten přitom zvýrazňuje protáhlou siluetu vozu Octavia Combi. Ta je s délkou 4689 mm delší o 22 milimetrů oproti původní generaci. Liftback je oproti svému staršímu bratrovi delší o 19 mm na 4689 mm. Automobil je rovněž širší a to o 15 milimetrů na 1829. U combiku i liftbacku narostl zavazadlový prostor. U delší varianty o 30 litrů na 640 litrů a u té kratší o 10 na 600 litrů.

 

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Čtvrtá generace vozu Škoda Octavia je vybavena mnoha novými technologiemi a inovativními asistenčními systémy. Například se jedná o ovládání automatické převodovky DSG systémem shift-by-wire a novými asistenčními systémy, které mají zvyšovat bezpečnost. Konkrétně se jedná o asistenta vyhýbání, asistenta pro odbočování nebo Varování při vystupování z vozu.

 

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Pro Octavii jsou rovněž premiérou i LED Matrix světlomety, asistent změny jízdního pruhu, Emergency Assist nebo prediktivní adaptivní tempomat.

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Nový mladoboleslavský vůz nabízí i rozsáhlé možnosti konektivity. Součástí nabídky jsou tak čtyři infotainment systémy s dotykovým displejem o velikosti 10″. Atraktivní novinkou je i inovativní dotyková lišta, pomocí niž je možné ovládat hlasitost nebo přiblížit mapu navigace.

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Škoda Auto slibuje i větší bezpečnost. Jde například o první model značky Škoda, který nabízí head-up displej zobrazující důležité informace přímo na čelním skle v zorném poli řidiče.

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Na přání lze možné dostat i ergonomická sedadla v několika verzích. Nejvyšší třída sedadel se chlubí pečetí kvality AGR neboli iniciativy pro zdravá záda.

 

Jak se vám nový vůz od Škoda Auto líbí? Napište do komentářů. 

 

Zdroj: Tývka.cz 

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.