Česká automobilka Škoda Auto představila čtvrtou generaci své vlajkové lodi Octavia. Nové vozy nabízejí vůbec poprvé verzi s plug-in hybridním pohonem a mild-hybridní technologií. Mladoboleslavský výrobce automobilů slibuje, že naftové motory nové generace Evo vypouští až o 80 procent méně oxidu uhličitého. Výhodou vozů má být výraznější úspornost a ekologie vozidla. zájemci o tento vůz si mohou vybrat v závislosti na dané motorizace manuální nebo automatickou převodovku. Výkonné spektrum nabídky motorů je v rozmezí mezi 81 kW a 150 kW.

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Octavia získala nový přední nárazník, nižší přední světlomety a nově tvarovaný, plochý střešní nosič. Ten přitom zvýrazňuje protáhlou siluetu vozu Octavia Combi. Ta je s délkou 4689 mm delší o 22 milimetrů oproti původní generaci. Liftback je oproti svému staršímu bratrovi delší o 19 mm na 4689 mm. Automobil je rovněž širší a to o 15 milimetrů na 1829. U combiku i liftbacku narostl zavazadlový prostor. U delší varianty o 30 litrů na 640 litrů a u té kratší o 10 na 600 litrů.

 

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Čtvrtá generace vozu Škoda Octavia je vybavena mnoha novými technologiemi a inovativními asistenčními systémy. Například se jedná o ovládání automatické převodovky DSG systémem shift-by-wire a novými asistenčními systémy, které mají zvyšovat bezpečnost. Konkrétně se jedná o asistenta vyhýbání, asistenta pro odbočování nebo Varování při vystupování z vozu.

 

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Pro Octavii jsou rovněž premiérou i LED Matrix světlomety, asistent změny jízdního pruhu, Emergency Assist nebo prediktivní adaptivní tempomat.

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Nový mladoboleslavský vůz nabízí i rozsáhlé možnosti konektivity. Součástí nabídky jsou tak čtyři infotainment systémy s dotykovým displejem o velikosti 10″. Atraktivní novinkou je i inovativní dotyková lišta, pomocí niž je možné ovládat hlasitost nebo přiblížit mapu navigace.

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Škoda Auto slibuje i větší bezpečnost. Jde například o první model značky Škoda, který nabízí head-up displej zobrazující důležité informace přímo na čelním skle v zorném poli řidiče.

 

Škoda Octavia čtvrté generace

Zdroj: Škoda Auto

 

Na přání lze možné dostat i ergonomická sedadla v několika verzích. Nejvyšší třída sedadel se chlubí pečetí kvality AGR neboli iniciativy pro zdravá záda.

 

Jak se vám nový vůz od Škoda Auto líbí? Napište do komentářů. 

 

Zdroj: Tývka.cz