Vyberte možnost Stránka

Škoda odhalila nový Rapid a Rapid Spaceback pro čínský trh

Škoda odhalila nový Rapid a Rapid Spaceback pro čínský trh

Kompaktní limuzína Škoda Rapid a praktický Hatchback Škoda Rapid Spaceback získaly na čínském trhu mladší a dynamičtější zevnějšek. Vylepšení se dočkal i interiér. Nové modely disponují úsporným benzinovým motorem MPI o objemu 1,5 litru a výkonu 82 kW (111 k). Ten přenáší výkon na kola buď prostřednictvím pětistupňové manuální, nebo šestistupňové automatické převodovky.

 

Na vývoji vozů Rapid a Rapid Spaceback se podílely Technický vývoj společnosti Škoda Auto a partner ve společném podniku SAIC Volkswagen v Šanghaji.

Nový infotainment zprostředkovává pomocí inteligentního systému Škoda Banma moderní konektivitu. Vozidla jsou prostorná jak pro cestující, tak i zavazadla.

Modernizovaný vůz Škoda Rapid zaznamenal v Číně již první jubileum. Výrobní linku opustil v pořadí 22miliontý automobil nové modelové řady společnosti SAIC Volkswagen. S číslem 22 000 001 jej následoval Rapid Spaceback.

Nové modely Škoda Rapid a Škoda Rapid Spaceback jsou na čínském trhu již k dispozici a zákazníci si je mohou objednat on-line.

Nový zevnějšek se vyznačuje uspořádanou přední maskou nebo nižšími světlomety. Nově má horizontálně uspořádané zadní svítilny. Interiér je vybaven novými dekory a potahy. Uživatelé si musí rovněž zvykat na nový infotainment systém osazený pokročilou konektivitou od společnosti Banma, který spadá do společného podniku Alibaba Group a SAIC Volkswagen.

 

Zavazadlový prostor u Škoda Rapid je o objemu 466 litrů

Vůz Škoda Rapid je 4 512 milimetrů dlouhý, 1 706 milimetrů široký a 1 469 milimetrů vysoký. K dostání je v odstínech modrá Capulco, béžová Titanium, stříbrná Reflex a bílá Polar.

S rozvorem 2 603 milimetrů nabízí cestujícím v interiéru velkorysou nabídku místa a komfortní prostor pro nohy vpředu i vzadu. Zavazadlový prostor s objemem 466 litrů disponuje až 14 Simply Clever řešeními pro uložení zavazadel. Nově uspořádaný interiér je k dostání ve dvou barevných provedeních: v opalizující černé a v černo-hnědé.

Zájemci o Rapid se dočkají multifunkčního volantu, couvací kamery i inteligentního systému Škoda Banma, který nabízí vedle TFT LCD obrazovky s osmipalcovou úhlopříčkou také v Číně oblíbené uživatelské rozhraní v designu hracích karet a hlasové ovládání.

Mezi další prvky patří bezdrátové on-line aktualizace, moderní konektivita s mobilními telefony vybavenými operačním systémem Android nebo iOS a další on-line služby, jako jsou např. navigační aplikace Amap, služba přenosu hudby Kuwo či on-line rádio Tingban.

 

 

Škoda Auto plní přísnou emisní normu China VI b

Rapid pohání benzínový motor MPI o objemu 1,5 litru. Motor je kompletně vyroben z lehké slitiny hliníku a disponuje výkonem 82 kW (111 k). Maximální točivý moment dosahuje hodnoty 145 Nm. Vybírat lze mezi pětistupňovou manuální a šestistupňovou automatickou převodovkou. Díky průměrné spotřebě 5,6 litru na 100 kilometrů a nízkých emisních hodnot splňuje pohonná jednotka přísnou emisní normu China VI b. Ta je závazná od července 2023. Naladění podvozku zajišťuje ve všech situacích dobrou ovladatelnost vozidla.

 

Pro Rapid Spaceback jsou typické černé designové prvky 

Škoda Rapid Spaceback je k dispozici v odstínech žlutá Honey, červená Flash a bílá Polar. Je vybavena nově uspořádanými, širokými, dvoudílnými zadními svítilnami, jež společně s odrazkami v zadním nárazníku formují grafiku svítilen.

Pohled na záď završuje chromovaná lišta v dolní části nárazníku. V různých designových paketech je možné Spaceback individualizovat prostřednictvím černých prvků, například daleko dolů zasahujícího černého panoramatického zadního skla, černé střechy, černých krytů vnějších zpětných zrcátek a kouřově černých zadních svítilen.

Spaceback je 4 312 milimetrů dlouhý a 1475 milimetrů vysoký. Šířka a rozvor kol jsou shodné s limuzínou. Totožně je na tom motor MPI o objemu 1,5 litru disponující výkonem 82 kW (111 k) a nabídka převodovek. Vybírat je možné mezi pětistupňovou manuální a šestistupňovou automatickou převodovkou.

Objem zavazadlového prostoru dosahuje 372 litrů a sklopením zadních sedadel jej lze zvětšit až na 1 255 litrů. Bezpečnost jízdy podporuje stabilizační program ESP. Mimo toho se nabízí monitorování tlaku v pneumatikách a další bezpečnostní systémy.

 

Zákazníci si mohou vybrat ze čtyřech variant interiéru

Při tvorbě interiéru umožňuje Spaceback výběr ze  čtyřech různých linií. U nejsportovnější varianty je například přístrojová deska vybavena dekorem s jemnou strukturou v imitaci karbonu a lištou ve výrazném červeném odstínu.

Černošedé potahy sedadel zdobí červené kontrastní švy a vetkaný nápis „Rapid“.

Nejmodernější možnosti konektivity poskytuje ve voze Rapid Spaceback inteligentní interkonektivní systém Škoda Banma, couvací kamera má zorný úhel 170 stupňů. Kromě toho zajišťuje klimatizace vysoký komfort za každého počasí. Systém využívá třívrstvé a vysoce účinné filtrační vložky. Automobilka díky tomu v interiéru slibuje mimořádně čistý vzduch.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Škoda Auto představila Octavii RS iV s hybridním pohonem

Škoda Auto DigiLab rozšíří flotilu elektroskútrů BeRider

Škoda představuje na Auto Expo v Dillí studii VISION IN

 

Zdroj: Škoda Auto

O autorovi