Vyberte možnost Stránka

BMW Motorrad představuje nové motocykly řady F

BMW Motorrad představuje nové motocykly řady F

BMW Motorrad představuje nové motocykly řady F, do které přibyly další tři nové varianty. Všechy tři modely vypadají díky novým barevným schématům svěžeji a dynamičtěji a rozšířenou nabídkou standardní a volitelné výbavy poskytují ještě intenzivnější GS zážitky.

 

Mezi hlavní změny modelů BMW F 750 GS, BMW F 850 GS a BMW F 850 GS Adventure patří nové designy polepů a příslušné označení daného provedení na bočních panelech kapotáže těchto stylových variant. Všechny modely jsou nyní navíc standardně vybaveny LED směrovými světly a USB nabíjecím portem v pravé přední části přístrojů. Pro ještě větší bezpečnost při brzdění a akceleraci jsou nyní standardními prvky výbavy také systémy ABS Pro a DTC (Dynamická kontrola trakce).

Dynamický pohon všech tří modelů stejně jako dříve obstarává výkonný, kapalinou chlazený 4ventilový 2válec s objemem 853 cm3 a šestistupňová převodovka. Motor je již navržen tak, aby standardně plnil emisní normu Euro 5 a díky dvěma vyvažovacím hřídelům potěší svým hladkým chodem, spontánními reakcemi, působivým zátahem a nízkou spotřebou paliva.

V případě BMW F 750 GS generuje stejně jako dříve výkon 57 kW (77 k) při 7500 1/min a maximální točivý moment 83 Nm při 6000 1/min. BMW F 850 GS a BMW F 850 GS Adventure i nadále disponují výkonem 70 kW (95 k) při 8250 1/min a 92 Nm při 6250 1/min.

 

BMW F 750 GS s rozšířenou standardní výbavou

Nové BMW F 750 GS přijíždí v novém bílém barevném provedení s nádrží lakovanou stejnou barvou. Výrazným kontrastem jsou matně černé ráfky, černá řídítka a sedlo v kombinaci červená/černá.

Sportovní provedení v modré metalické barvě San Marino je pro BMW F 750 GS také nové. Sportovní nádech mu dodává tónovaný větrný štítek, dojem vysoké kvality umocňují kola lakovaná šedou metalízou Granite, stříbrná řídítka a také černo-šedé sedlo a galvanizované boční panely chladiče.

Naopak vizuálně poutavé BMW F 750 GS40 Years GS Edition“ s logem „40 Years GS“ na bočních panelech kapotáže je věnováno výhradně výročí 40. let modelu GS. Jeho žluté chrániče rukou a sedlo v černo-žlutém provedení s logem GS nepochybně odkazují na ikonu ze 40leté historie modelu GS: model BMW R 100 GS. Tento exkluzivní výroční vzhled dotvářejí matně černé ráfky, stříbrná řídítka a galvanizované boční panely chladiče.

 

BMW F 850 GS v provedení Racing Red

Nové BMW F 850 GS přijíždí v novém základním barevném provedení červená Racing Red s nádrží lakovanou v barvě motocyklu. To je kontrastem k černé přední vidlici, černým ráfkům a šedo-černému sedlu.

BMW F 850 GS v provedení Rallye s modrou metalízou Racing Blue a chrániči rukou, černou přední vidlicí a černo-červeným sedlem zdůrazňuje sportovní charakter tohoto motocyklu. Luxusní dojem naopak podporují zlatá kola a galvanizované boční panely chladiče.

Edice „40 Years GS Edition“ modelu BMW F 850 GS oslavuje 40. výročí modelů BMW GS v černé metalíze Black Storm s logem „40 Years GS“ na bočních panelech kapotáže. Nepřehlédnutelnost mu zaručují také exkluzivní žluté chrániče rukou, zlatá kola a sedlo ve žluto-černém provedení s logem GS. Dalšími poznávacími prvky této výroční edice je černá přední vidlice a galvanizované boční panely chladiče.

Standardní výbava BMW F 850 GS byla dále vylepšena mechanismem výškového nastavování větrného štítku a TFT displeje s novými funkcemi konektivity.

 

BMW F 850 GS Adventure v provedení Rallye

Nové BMW F 850 GS Adventure v novém základním barevném provedení šedá Ice Grey s nádrží lakovanou v barvě motocyklu splní touhy po dobrodružství, terénních jízdních vlastnostech a schopnostech jízdy na dlouhé vzdálenosti. Černá přední vidlice, černé ráfky a černo-šedé sedlo ladí homogenním a harmonickým způsobem.

Nové BMW F 850 GS Adventure v provedení Rallye se vyznačuje matnou hnědou metalízou Kalamata a vyjadřuje sportovní schopnosti a smysl pro dobrodružství. Nové BMW F 850 GS Adventure se zlatými ráfky vypadá dynamicky a zároveň přitažlivě. Sportovní vzhled BMW F 850 GS Adventure posiluje sportovní větrný štítek a černo-šedě čalouněné rallyové sedlo s výškou 890 mm.

Speciálnímu výročí modelů BMW GS je zasvěceno také nové BMW F 850 GS Adventure v edici „40 Years GS Edition“. Logo „40 Years GS Edition“ a žluté chrániče rukou jsou charakteristickými znaky výročního modelu GS v černé metalíze Black Storm. Poctu ke 40. výročí rodiny modelů GS završuje černá přední vidlice, zlaté ráfky a černo-žluté sedlo pro dva s výškou 860 mm. Součástí standardní výbavy je nyní také TFT displej s praktickými funkcemi konektivity.

 

Dynamické brzdění motorem a brzdový asistent DBC

Nové a upravené prvky volitelné výbavy a také BMW Motorrad Originální příslušenství pro BMW F 750 GS a BMW F 850 GS.

Nové modely BMW F 750 GS, BMW F 850 GS a BMW F 850 GS Adventure jsou nyní všechny vybaveny novými komponenty doplňkových jízdních režimů Pro. Přeladěné reakce plynového pedálu v jízdním režimu DYNAMIC tak nyní stejně jako u modelů GS s motory boxer zajišťují ještě větší dynamiku a radost z jízdy.

Kromě toho jsou součástí jízdních režimů Pro také dynamické brzdění motorem a dynamický brzdový asistent DBC. Mezi další nové funkce jízdních režimů Pro patří předvolba až čtyř jízdních režimů, které lze přiřadit k tlačítkům na ovládacím panelu na řídítkách (pro BMW F 750 GS pouze ve spojení s volitelnou výbavou Connectivity).

Pro všechny tři modely bude v budoucnu v rámci volné výbavy k dispozici extra snížené sedlo a modifikovaný snížený podvozek, díky čemuž se bude na stojící motocykl lépe nasedat.

 

Přibyde držák, který byl výhradně pro soutěžní stroje

BMW Motorrad Originální příslušenství nyní nabízí pro BMW F 850 GS a BMW F 850 GS Adventure držák navigace BMW Motorrad Navigator nad standardní TFT displej, což se hodí v situacích, kdy jezdec zastaví v terénu. Tento držák byl dříve vyhrazen výhradně pro soutěžní stroje GS trophy a doprovodné stroje. Stále je k dispozici tovární volitelná výbava „příprava pro navigační zařízení“ pro umístnění na řídítkách.

Vzhledem k tomu, že úplné vypnutí ABS již nebude v budoucnu v souladu s homologačními právními předpisy možné, nabízejí jízdní režimy Enduro a Enduro Pro pro tento účel vhodně přizpůsobené ovládací prvky. Funkci ABS na zadním kole lze i nadále vypnout v jízdním režimu Enduro Pro (pouze BMW F 850 GS a BMW F 850 GS Adventure).

V budoucnu ze všech prvků volitelné výbavy a BMW Motorrad Originálního příslušenství zmizí logo HP. Sportovní tlumič pro BMW F 750 GS bude nabízen pouze prostřednictvím BMW Motorrad Originálního příslušenství.

Také by vás mohlo zajímat:

Letecký průmysl se vzpamatuje z krize až počátkem roku 2023

Hackerský byznys je obrovský, říká Jiráček z Comguard

 

Zdroj: BMW

O autorovi