Vyberte možnost Stránka

Škoda odhalila designové skici ekologické Octavia RS iV

Škoda odhalila designové skici ekologické Octavia RS iV

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila tři oficiální designové skici sportovního modelu čtvrté generace modelu Octavia RS iV. Tento vůz čeká premiéru 3. března 2020 na autosalonu v Ženevě. Nejnovější model RS oproti svému předchůdci zmohutněl. Na skicách nechybí typické černé prvky, které k této modelové řadě nedílně patří. Nově je vůz vybaven plug-in-hybridním pohonem. Škoda Auto tak pokračuje po cestě, která je šetrnější k životnímu prostředí.

 

Škoda Octavia RS iV zažívá důležité jubileum od uvedení první generace. K jejímu představení došlo před 20 lety.

 

Škoda Auto Octavia RS

Zdroj: Škoda Auto

 

O model Octavia RS mají zákazníci zájem. V Německu, Ve Velké Británii a ve Švýcarsku nesl během posledních let každý pátý prodaný automobil modelové řady Octavia logo RS.

 

Škoda Auto Octavia RS

Zdroj: Škoda Auto

Vůz disponuje plug-in-hybridním pohonem a systémovým výkonem 180 kW (245 k).

Designové skici odhalují automobil Octavia RS iV jako liftback ve stylu coupé a jako dynamické kombi.

Dominantní je černá maska chladiče, sportovní přední nárazník s velkými nasávacími otvory a výrazné černé detaily.

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.