Vyberte možnost Stránka

Marešová dosáhla s tramvají T3 Coupé nejprestižnějšího designerského ocenění

Marešová dosáhla s tramvají T3 Coupé nejprestižnějšího designerského ocenění

Vyhlídková tramvaj T3 Coupé společně s designérkou Annou Marešovou slaví velký úspěch. Získala totiž prestižní designerskou cenu RED DOT DESIGN AWARD 2019 v kategorii produktového designu. Tuto tramvaj vyhotovilo studio Anna Marešová designer společně s Opravnami tramvají Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) v pražské Hostivaři.

Tato designerská soutěž je pod palcem německého Designového centra Nordheim Westfalen. To ji pořádá již od roku 1955. Na ceny dosahují jedinečné produkty zapadající do průmyslového a produktového designu. Je třeba podotknout, že jde o nejprestižnější ocenění na světě.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Slavnostní ceremoniál proběhne v den 8. července 2019 v Designovém muzeu v Essenu. Vítězný produkt vzešel ze čtyřiceti členné poroty nezávislých odborníků. Tu přitom tvoří profesionální designéři, profesoři nebo odborní novináři. Vybírali pak z 5500 produktů z 55 zemí světa. Tramvaj T3 Coupé zvítězila i díky svému odkazu na historii veřejné dopravy v Praze. Porotu dále zaujalo detailní a kvalitní zpracování.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Tramvaj vychází z původní tramvaje T3, tvůrci se ale inspirovali i staršími modely. Nedílnou součástí interiéru tramvaje je i bar. Designéři se při jeho tvorbě nechali inspirovat pultem pro prodej jízdenek z tramvaje T1. Střešní okna jsou zase z československého autobusu Škoda 706 RTO LUX.

 

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost, Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.