Vyberte možnost Stránka

5. tipů proč se vyplatí studovat online?

5. tipů proč se vyplatí studovat online?

Důvodů, proč se chceme během života vzdělávat, je mnoho. Někteří se domnívají, že získání osvědčení, certifikátu nebo titulu je posune k vysněné práci. Pro další je celoživotním cílem podobné potvrzení vůbec získat. Jiní pro změnu chtějí udělat další krok ve své profesní kariéře nebo jsou připravení na její změnu. Celoživotní vzdělávání se stalo naším každodenním chlebem. Nejenže se rozhodujeme, co a kde chceme studovat, v dnešní době se také rozhodujeme, jak chceme studovat.


Moderní technologie nabízí nepřeberné množství možností, a právě jednou z nich je vzdělávání online.

„Máte těsně po škole, nastoupili jste do svého prvního zaměstnání anebo už máte rodinu, času nemáte nazbyt, ale přesto prahnete po studiu? Díky moderním technologiím a studování online si můžete vybrat nejen vysněné zaměření, ale také budete pány svého času,” říká zakladatelka bootcampu Coding Bootcamp Praha Jana Večerková.

Nejen v souvislosti s koronavirem nabírá online studium na oblibě. Jedná se totiž o vzdělávání budoucnosti. Nutno podotknout, že čítá mnoho výhod, díky kterým se stalo natolik oblíbené.

Stírají se věkové hranice mezi studenty, uchazeči mají časovou flexibilitu a také například ušetří nemalé částky za nájem za bydlení a dopravu.

1. Studovat lze v každém věku

Dříve jsme se museli rozhodnout, kde a co chceme studovat a po studiu rovnou nastoupit do nového zaměstnání. Někteří navíc ani možnost volby neměli a dodnes jim myšlenka na studium nedá spát.

Online kurzy jsou vhodné pro všechny, nehledě na věkovou skupinu. Začít se studiem můžeme v každém věku. Nemusíte být čerství absolventi, kteří se rozhodli ve svém studiu i nadále pokračovat. Může vám být například po čtyřicítce nebo padesátce, v žádném věku není online studium problém, naopak,” radí Jana Večerková.

2. Jsem pánem svého času

Téměř každý se potýká se svými závazky. Pracujeme na plné úvazky, máme rodiny anebo v současnosti už studujeme. Studium online dává svým účastníkům prostor pro své vlastní potřeby.

Může probíhat z vašeho obýváku, zahrady anebo klidně můžete poslouchat přednášejícího, když běžíte na běžícím pásu. Studovat online lze odkudkoliv na světě.

Nevýhodou v tomto případě může být sociální distanc. Nepřijdete do osobního styku se svými spolužáky a navázání hlubších přátelství tak může být menší problém.

„Na druhou stranu, díky pár kliknutí získáte radu či pomoc od online lektorů, profesorů a přednášejících,” poukazuje na výhody zakladatelka Coding Bootcamp Praha.

3. Snížíte své náklady

Pro nejednoho z nás představuje vzdělávání dojíždění do sousedících měst, ve kterých musíme sehnat nejen ubytování, ale také musíme uhradit nemalé částky za dopravu.

Online kurzy a vzdělávání tyto potřeby eliminují.

4. Kariérní růst

Online kurzy pomáhají zaměstnancům budovat si lepší jméno na trhu práce. Jsou ideální volbou jak se posouvat na kariérním žebříčku anebo změnit svůj profesní směr.

„Nejenže lze díky nim získat nové vědomosti a dovednosti, ale také budete v očích zaměstnavatelů atraktivní. Uvidí, že stojíte o vzdělávání, máte motivaci a jste ochotní pracovat na svém sebezdokonalování. Díky online kurzům vystoupíte z davu,” prozrazuje Jana Večerková.

V případě online vzdělávání je podstatná sebemotivace, odpovědnost a také sebekázeň. Do puntíku musíte zvládat svůj time management, protože nad vámi nikdo nebude dávat pozor, zda dodržujete termíny, jestli se studiu plně věnujete anebo jestli jej neberete na lehkou váhu. Vše bude záležet čistě na vás.

5. Větší možnost výběru

S nabídkou roste poptávka. A protože se online kurzy a vzdělávání stávají oblíbenějšími, roste i jejich počet. Pokud jste doteď přemýšleli nad změnou své kariéry a chcete začít od začátku a ve zcela jiném oboru, můžete.

Vyberte si ho na základě vlastních preferencí a možností. Můžete se tak zaměřit na to, co vás skutečně zajímá.

Pro některé z nás se velké množství možností může stát jakousi klecí, ze které nebudeme moci uniknout a jen s obtížemi si budeme vybírat.

Je důležité znát svůj směr, znát své sny a potřeby.

„Je jedno, v kterém věku se k online studiu dostaneme. Je důležité být motivovaní a jít si za tím, co chceme,” zakončuje s úsměvem Jana Večerková. V dnešní době je možné téměř vše.

Také by vás mohlo zajímat:

Webdesign hlásí návrat oldschoolových prvků, minimalismus vévodí

Zdroj: Coding Bootcamp Praha

O autorovi