Vyberte možnost Stránka

Regulujte si z práce přes smartphone svůj „chytrý květináč“

Regulujte si z práce přes smartphone svůj „chytrý květináč“

Chytrá domácnost se začíná stále ve větší míře orientovat i na pěstitele. Každý si dokáže představit, jak je občas obtížné vypěstovat některé rostliny ze semínek. Tento proces se ruku v ruce s tímto problémem snaží zjednodušit několik korejských podnikatelů. Představuje jej zařízení Bloomengine. Můžete jej ovládat pomocí svého chytrého telefonu připojené k pěstovacímu přístroji pomocí Wi-Fi.

Bloomengine má k dispozici i vlastní vodní čerpadlo. Do zařízení následně vložíte rašelinovou peletku, nahoru vložíte semínko a obvod speciální nádoby s objemem 1,2 litru zalijete vodou. Současně s tím je potřebné nalít i tekuté hnojivo. Nádobu pak už můžete uzavřít. Vy sami si už naprogramujete, v jakých intervalech bude fungovat zavlahovací systém. Efektivnímu pěstování napomáhá i LED světlo, které se znovu rozsvítí ve vámi nastavenou dobu. Integrovaný ventilátor během toho cirkuluje uvnitř zařízení Bloomengine vzduch.

Uživatel si může rovněž pořídit HD kameru, která zachycuje časosběrné záběry rostlin. Jejich růst pak budete mít patřičně zaznamenaný. Zajímavá je i intuitivní komunikace s aplikací, která podporuje jak operační systém iOS, tak i Android. Aplikace vás totiž upozorní na různé defekty. Příkladem může být nedostatek vody. Pokud se vám tento produkt líbí, pak jej podpořte na crowdfundingovém portálu Indiegogo. Pokud přispějete 135 dolarů a firmě se podaří dosáhnout svého cíle, pak získáte svůj vlastní “chytrý květináč”. Maloobchodní cena se odhaduje v rozsahu mezi 169 a 199 dolary.

 

Zdroj: Indiegogo, Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.