Vyberte možnost Stránka

Hack the Crisis odhalí osm vítězných startupů, získají 10 mil. Kč

Hack the Crisis odhalí osm vítězných startupů, získají 10 mil. Kč

Hack the Crisis neboli hackathon, který vznikl v reakci na boj proti koronaviru, se chýlí ke svému závěru. V pondělí 22. června se v pražském prostoru WeWork uskuteční jeho finálový večer. Během něho se návštěvníci dozví jména osmi vítězných startupů, které si rozdělí 10 milionů korun, které věnovala do soutěže firma Hyundai

 

Ve finále figuruje 15 projektů, které se probojovaly z konkurence více než 180 přihlášených projektů. S vypětím sil pak v uplynulých týdnech a měsících pracovaly na svém rozvoji.

Hackathon vyhlásila na začátku dubna agentura CzechInvest ve spolupráci s Miniterstvem průmyslu a obchodu. Přihlásilo se do ní na 206 projektů. Patnáct z nich se následně probojovalo do takzvaného Pitch Competition, v němž se finalisté utkají o finanční ceny.

„Nejvíce projektů, celkem deset, se do finálové patnáctky probojovalo z oblasti zdravotnictví. Čtyři projekty vybrala odborná porota ze sekce společnost a finálovou patnáctku uzavírá projekt z oblasti ekonomiky,” říká generální ředitel CzechInvestu Patrik Reichl.

„V CzechInvestu dlouhodobě naplňujeme klíčovou úlohu v oblasti podpory podnikání a investic a jedním z našich hlavních cílů je přeměna České republiky v inovačního lídra Evropy. Napomoci nám k tomu mohou i podobné akce, jako je letošní hackathon,” sdělil Reichl.

Odbornou porotu bude zastupovat náměstek ministra pro digitalizaci a inovace – ministerstvo průmyslu a obchodu Petr Očko, ředitelka Divize startupů a inovativních MSP CzechInvest Markéta Přenosilová, vedoucí právního oddělení a oddělení vnějších vztahů společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech Petr Michnik, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Dobeš a InnovEYtion Hub Leader, Ernst and Young Zuzana Nehajová.

 

Vítěz Hack the Crisis dosáhne na tři miliony korun

Na přesvědčení poroty o kvalitě jejich projektu budou mít reprezentanti patnácti finálových projektů tři minuty. Během konečného hlasování se nebude hodnotit pouze samotná prezentace. Důležitá bude skutečnost, jak je nápad přínosný v boji proti koronavirové pandemii.

Vítězný projekt dosáhne na tři miliony korun. Firma na druhém místě získá dva miliony Kč a projekt na třetím místě jeden milion. Pět projektů pak dosáhne na speciální cenu v hodnotě 700 tisíc korun.

„Jsme hrdí, že můžeme být partnerem hackathonu a podpořit tak unikátní myšlenky, které pomáhají při boji s pandemií koronaviru. Sami jsme zvědaví, kdo nakonec zvítězí, protože každý, kdo se dostal do TOP 15, přinesl něco unikátního,” říká vedoucí právního oddělení a oddělení vnějších vztahů společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech Petr Michník.

 

Soutěží projekty ze zdravotnictví a ekonomiky

Do hackathonu, který probíhal od dubna do června 2020, se mohly přihlásit projekty z oblasti zdravotnictví a ekonomiky.

„Když jsme před třemi měsíci připravovali tento unikátní virtuální hackthon a konzultovali jej s kolegy z Polska, Estonska i mnoha partnery zde v České republice, netušili jsme, jaký zájem vzbudíme. Přes dvě stě přihlášených projektů považujeme za velice dobrý výsledek a věříme, že se velkou část z nich podaří zrealizovat, i když třeba zrovna neskončí na stupni vítězů,” říká náměstek Ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko.

Nejvíce projektů, celkem deset, se do finálové patnáctky probojovalo z oblasti zdravotnictví. Figurují mezi nimi projekty Active nanofilters against COVID-19, Corrovent, COVIDI, Daruju Krev, Diana Biotechnologies, MedRec AI, Oxygenerátor, přenosný přístroj pro diagnostiky zdravotnictví, aplikace Virtual Lab a Virus Deflector.

Čtyři projekty vybrala odborná porota ze sekce společnost, jmenovitě FreMEn, Grey Cortex, Hunter Games a Kaleido. Finálovou patnáctku uzavírá projekt Corrency z oblasti ekonomiky.

Jak nakonec porota rozhodne, budou moci zájemci sledovat živě v pondělí 22. června 2020 od 17:30 v události na Facebooku, LinkedInu a přes stream ČTK na Českých novinách. Ve čtvrtek 18. června také odstartuje hlasování na sociálních sítích, jehož vítěz získá speciální cenu diváků při slavnostním vyhlášení.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Jak začít investovat do akcií? Rady a tipy nejen pro začátečníky

Finanční rezerva je u dvou pětin Čechů problém

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi