Vyberte možnost Stránka

Startupy se utkají o finále soutěže Creative Business Cup

Startupy se utkají o finále soutěže Creative Business Cup

Zajímáte se o oblast zajímavých startupových projektů. Pak byste neměli zmeškat národní kolo soutěže Creative Business Cup 2020, kde se představí 10 nejkreativnějších projektů letošního roku. Vítěz bude hájit české barvy v Kodani na globální finále. Národní kolo proběhne 24. března 2020 v brněnské Industře. Organizátorem českého národního kola soutěže je druhým rokem Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

 

Do soutěže se mohly hlásit startupy z nepřeberného množství oblastí, mezi něž patří například software, design, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba rozhlas, televize, ale i počítačové hry nebo 3D grafika.

Jestliže se zajímáte o inovace v kreativních průmyslech, pak byste na této události neměli chybět.

Výherce národního kola si zajistí postup do mezinárodního finále v Kodani, v rámci kterého ve dnech 29. 6. – 2. 7. 2020 představí svůj nápad odborné veřejnosti a investorům.

Pro účast na republikovém finále se lze registrovat nejpozději do 22. 3. 2020 ZDE.

Do soutěže se může přihlásit firma registrovaná v české obchodním rejstříku. Soutěžící musí mít dále práva k nápadu, který v soutěži prezentují. V účasti nerozhodují specifické požadavky související se stářím, obratem nebo počtem zaměstnanců.

 

Startupy jsou hodnoceny na základě následujících kritérií:

 

Creative Business Cup

Zdroj: CzechInvest

Vítězové loňských ročníků

V roce 2018 v národním finále zvítězil projekt Miomove. Jde rovněž o loňského vítěze Vodafone Nápad roku. Více o tomto startupu jsme informovali níže:

Miomove aneb české boty, kterým záleží na správném držení těla

Jsou chytré a zdraví prospěšné, boty Miomove ovládly Nápad roku

 

Creative Business Cup Foundation je nezisková organizace zabývající se podporou startupů z oblasti kreativních průmyslů. Počínaje rokem 2012 každoročně pořádá mezinárodní soutěž Creative Business Cup. Její cílem je podpora kreativních startupů.

 

 

Zdroj: CzechInvest, Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.