Vyberte možnost Stránka

Festka vyrobila na zakázku karbonové kolo s ruční malbou za 800 000 Kč

Festka vyrobila na zakázku karbonové kolo s ruční malbou za 800 000 Kč

Česká technologická společnost Festka vyrobila unikátní karbonové kolo za více než 800 tisíc Kč. Jde o zakázkovou výrobu pro milovníka porcelánu. Jeho originalitu podtrhuje ruční malba ilustrátora Michala Bačáka s detaily tvořenými 24 karátovým zlatem.

Festka je jeden z mála výrobců na světě, který dokáže postavit karbonové kolo na míru, jež navíc doprovází zajímavý příběh.

 

Festka porcelán

 

Současné kolo je vyrobené na míru pro milovníka porcelánu z Bangkoku. Kolo Festka vyrobila za 13 měsíců.

Na ultralehkém karbonovém rámu je vykreslena životní cesta majitele kola v dekorativním duchu, který vyobrazil dříve zmiňovaný ilustrátor Michal Bačák.

 

Ruční malba je vyhotovená kobaltovou modří doplněnou o detaily vytvořené 24 karátovým zlatem.

Před samotným započetím tvůrčí prácí bylo zapotřebí promyslet a konzultovat všechny detaily s klientem.

 

Festka porcelán

 

Design tak v sobě zahrnuje milníky počínající narozením majitele. Jsou zde vyobrazeny ale i koníčky, mezi něž patří cestování, hraní na flétnu nebo cyklistice.

 

Festka porcelán

 

Jedinečný není pouze design. Nemůžeme zapomínat ani na výkon, který odpovídá závodnímu stroji.

Každý komponent na kole patří mezi to nejlepší na trhu. Ale ani to v tomto případě nestačilo. Festka je ještě musela kolu náležitě přizpůsobit.

 

Festka porcelán

 

„Například z bezdrátové sady Sram eTap muselo jít dolů původní logování tvořené stříbrnou samolepkou, které následně nahradila ruční malba ladící lépe s celkovým designem. Kola Lightweight mají kromě pozměněného designu vyměněná ložiska za ta nejlepší dostupná keramická,“ popisuje Michael Moureček, spoluzakladatel firmy Festka.

Profil firmy Festka

Festka je česká technologická firma specializující se na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality.

Sídlo a výroba firmy je v centru Prahy v České republice. Mezi zákazníky Festky patří celá řada zajímavých lidí od hollywoodských celebrit a miliardářů až po obyčejné začátečníky, kteří si chtějí užívat jízdy na mimořádném produktu.

Jde přitom o kola, jež vznikla i díky podpoře Evropské vesmírné agentury (ESA). Firmu založili Michael Moureček a Ondřej Novotný a na estetickou úroveň kol Festka dohlíží od samého začátku umělecký ředitel Tomáš Hnida. Zhruba 90 % procent rámů a kol firma exportuje do celého světa, 80 % míří k zákazníkům mimo EU – Asie (Šanghaj, Singapur, Kuala Lumpur), USA, Austrálie (Sydney).

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.