Vyberte možnost Stránka

Český startup 3Dsimo zahajuje předprodej stavebnice pro všechny

Český startup 3Dsimo zahajuje předprodej stavebnice pro všechny

Český startup 3Dsimo zahajuje předprodej elektronické stavebnice Boffin Magnetic. Inovativní novinka je pro všechny cílové skupiny uživatelů. Uživatelé mají možnost sestrojit rozmanité elektronické projekty a hravou formou získat základní znalosti o fungování věcí každodenní potřeby.


Hra je vhodná pro konstruktéry” každého věku, kteří již se základní sadou mohou sestavovat projekty od jednoduché LED žárovky přes autíčko na dálkové ovládání až po plně funkční Gameboy.

Zábavná metoda hry navíc přibližuje základy elektroniky a je ideální pomůckou k rozvoji technického myšlení dítěte a jeho chápání okolního světa.

Boffin Magnetic navazuje na dlouholetou tradici oblíbené stavebnice Boffin, které se jen v České republice prodalo přes 250 tisíc kusů. Boffin Magnetic rozšiřuje funkce stavebnice i počet sestavitelných projektů a přináší také vyspělejší designové provedení.


Boffin jsme si přáli vyrábět především s ohledem na jeho přínos v oblasti rozvoje dětí školního věku.

výrobce stavebnice David Paškevič

Ryze česká výroba všech součástek

Mezi hlavní přednosti nové stavebnice Boffin Magnetic navíc patří ryze česká výroba všech součástek včetně kompletního balení. Stavebnice je vyráběna v pražské dílně technologického startupu 3Dsimo, úspěšného na poli 3D per a kompaktních multitoolů, který značku Boffin letos zahrnul do svého portfolia.

Boffin jsme si přáli vyrábět především s ohledem na jeho přínos v oblasti rozvoje dětí školního věku. V České republice se každým rokem setkáváme s větším nedostatkem schopných odborníků v technických oborech a informačních technologiích. Většina dětí a teenagerů nad podobnou kariérou neuvažuje, protože se jim zdá příliš složitá a nerozumí fungování základních technologií, které dennodenně používají. Naše stavebnice tak poslouží každému rodiči, který chce svému dítěti toto základní povědomí dopřát a otevřít mu širší možnosti již od útlého věku,” přibližuje výrobce stavebnice David Paškevič.

Boffin Magnetic je sestaven z magnetické podložky založené na unikátní technologii spojující magnetismus a vodivou plochu. Na podložku se staví jednotlivé komponenty stavebnice – vodivá propojení, kondenzátory, přepínače, vypínače, tlačítka či rezistory a mnohé další.

Možnost sestavení přes 200 různých projektů

Každé balení obsahuje také malý všestranný počítač a LCD displej. Z těchto základních součástek je možné sestavit přes 200 různých projektů a fantazii se meze určitě nekladou.

Ze základní sady lze doma snadno postavit například MP3 přehrávač, LED svítidlo reagující na světelný komfort v místnosti, teploměr nebo Gameboy. Co je na Boffinu Magnetic opravdu zábavné, je možnost vyzkoušet si, na jakých principech fungují věci, které běžně používáme a bereme je jako samozřejmost.


Pokud se někdo se stavebnicí naučí opravdu dobře pracovat, může si přikoupit další díly a pomocí nich postavit projekty, které nejsou v dostupných návodech.

výrobce stavebnice David Paškevič

Hru s elektromagnetickou stavebnicí si tak užijí děti každého věku, ale také dospělí. Rodiče jistě ocení možnost odtrhnout své potomky od všudypřítomných obrazovek hrou, která bude bavit všechny generace.

Programátorská výzva

Pokročilejší stavitelé využijí i rozšiřující sady součástek, které podporují tvůrčí myšlení.

Pokud se někdo se stavebnicí naučí opravdu dobře pracovat, může si přikoupit další díly a pomocí nich postavit projekty, které nejsou v dostupných návodech. Naše komunita potom jistě ocení, když budou takovéto objevy mladí vynálezci sdílet s ostatními. Já sám se těším na to, kdo přijde s něčím nečekaným,” nabádá Paškevič.

Stavebnice tak může děti provázet celou školní docházkou, z počátku jako hračka, na střední škole ale klidně jako programátorská výzva.

Cílem je vybudování komunity nadšenců

K inspiraci stavitelům slouží přiložený návod popisující dvě stovky různých projektů, ale mnohé další podněty se nabízí také na internetových stránkách Boffinu nebo na sociálních sítích.

Značka má totiž za cíl vybudovat komunitu nadšenců, kteří budou své elektronické konstrukce sdílet, radit si a vzájemně se inspirovat.

K tomu má ostatně sloužit i kreslený seriál o šíleném vědci Boffinovi, který se od spuštění předprodeje začíná objevovat na instagramovém kanálu Boffin Magnetic.  

Předprodej je v současné době zahájen na stránkách boffinmagnetic.cz, do prodeje přes všechny hlavní internetové obchody stavebnice vstupuje 23. listopadu.

Také by vás mohlo zajímat:

Škoda za vstřelené góly reprezentace na Karjala pošle obědy zdravotníkům

Zdroj: 3Dsimo

O autorovi