Vyberte možnost Stránka

Balíček přímo do vozu, nový doručovací systém vyvíjí ŠKODA, Rohlik.cz a Alza

Balíček přímo do vozu, nový doručovací systém vyvíjí ŠKODA, Rohlik.cz a Alza

Doručování zásilek mění postupně svoji podobu. Kurýrní služby prochází inovacemi. Za nimi stojí i česká společnost Alza. Již nějakou dobu fungují speciální boxy, kde si můžete vyzvednout balíček. Stejná firma nyní spolupracuje se ŠKODA AUTO DigiLab a Rohlik.cz na novém doručovacím systému. V tomto případě by vám kurýr zásilku doručil přímo do zavazadlového prostoru vašeho automobilu.

Pilotní projekt se zaměří na testování technologií určených pro vzdálený přístup k vozu. V tomto ohledu se nesmí opomíjet otázka bezpečnosti. Výměna dat tak proběhne v kódované podobě. Kurýr může rovněž vůz otevřít v krátkém časovém intervalu. Tento čas si nastaví samotný zákazník.

Zdroj: ŠKODA AUTO

S tímto problémem se setkal určitě každý člověk. Balíček vám má přijít v době, kdy nejste doma. Nové řešení se tak logicky nabízí.

S podobným systémem se snaží prosadit i ve Spojených státech amerických maloobchodní gigant Amazon. Balíčky jednak dodává do vozu stejně jak to má v plánu Alza. Další možností je i dodání do bytu. Zájemci o tuto službu si musí pořídit pouze speciální zámek od Amazonu. Kurýr jim pak objednané zboží dodá přímo do bytu. Výhodou je, že Amazon zámek dodává společně s kamerou. Dodání zboží tak můžete sledovat online. Budete si tak jisti, že vám kurýr doma nic neodcizí.

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.