Vyberte možnost Stránka

Škoda obnovila montáž vysokonapěťových baterií pro plug-in-hybridy

Škoda obnovila montáž vysokonapěťových baterií pro plug-in-hybridy

Škoda Auto obnovila montáž vysokonapěťových trakčních baterií pro plug-in-hybridní koncernové modely. Obnovení výroby v mladoboleslavské automobilce po dočasné koronavirové odstávce vyžaduje dodržování detailních procesních kroků a pravidel dodavatelského řetězce. Nejvyšší prioritou je přísné dodržování více než 80 opatření pro ochranu zdraví na pracovišti. Těmi automobilka zajistí maximální možnou ochranu před koronavirem ve svých závodech a kancelářských budovách.

 

V pondělí 27. dubna obnovila společnost Škoda Auto výrobu ve svých závodech v České republice. V hlavním výrobním závodě automobilky se znovu rozběhla i výroba vysokonapěťových trakčních baterií pro vozy s plug-in-hybridním pohonem.

Aby byla zajištěna nejlepší možná ochrana zdraví, jsou zaměstnanci povinni dodržovat aktuálně platná pravidla chování.

„V závodě v Mladé Boleslavi vyrábíme vysokonapěťové trakční baterie pro vozy různých koncernových značek s plug-in-hybridním pohonem. V posledních týdnech jsme se pečlivě připravovali na plánované obnovení výroby tak, abychom hned od začátku byli schopni dodat potřebné množství komponentů. Maximální prioritou je přitom samozřejmě stále dodržování předepsaných opatření pro maximální ochranu zdraví našich zaměstnanců,“ říká vedoucí výroby komponentů ve společnosti Škoda Auto Christian Bleiel.

Bateriové systémy se na výrobní lince montují, testují a před zabudováním do vozu nabíjí. V hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi se na výrobě baterií podílí zhruba 200 zaměstnanců. Stávající výrobní kapacity plánuje Škoda ještě v letošním roce rozšířit.

 

Škoda vyrábí vysokonapěťové trakční baterie pro Audi, Seat i Volkswagen

Při výrobě pomáhá svým lidským kolegům 13 robotů značky Kuka s maximální nosností 210 500 kilogramů, které zajišťují manipulaci s mimořádně těžkými a rozměrnými díly.

Vysokonapěťové trakční baterie ze závodu v Mladé Boleslavi se už od září 2019 montují do plug-in-hybridních modelů koncernových značek Škoda, Audi, Seat a Volkswagen, vycházejících z modulární platformy (MQB).

Montují se také do modelu Škoda Superb iV, který od září 2019 sjíždí z linky v závodě společnosti Škoda Auto v Kvasinách.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Porsche obnovilo výrobu sportovních vozů

Audi A6 Avant je nově i ve verzi Plug-in-Hybrid

Volkswagen dodal přes pět milionů ochranných roušek

 

Zdroj: Škoda Auto

O autorovi