Vyberte možnost Stránka

Vzdělário.cz: Doučujte a nechte se doučovat

Vzdělário.cz: Doučujte a nechte se doučovat

Odbor školství, mládeže a tělovýchovy spolu s Ministerstvem vnitra ČR a mladoboleslavským nadačním fondem Šance pro děti podpořilo projekt VZDĚLÁRIO, jehož základ tvoří právě webová platforma, kam mohou směřovat jak žáci, tak rodiče, tak ti, kteří doučování nabízí. Prvotním impulsem a hlavním cílem této platformy je poskytnutí informací školám a žákům, kteří vzdělávají cizince.


Z tohoto podnětu pochází i finanční podpora Ministerstva vnitra z dotace na projekty obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni. Tito žáci často nezvládají látku v jiném než rodném jazyce, a proto je nutné jim v rámci doučování poskytovat pomocnou ruku.

Tato stránka může sloužit ale i široké veřejnosti bez ohledu na národnost či rodný jazyk. Cílem je, aby platformu mohl využít každý rodič či student, který hledá doučování. V této první fázi hledáme ale především doučovatele/tutory, kteří se na stránce zapíší a nabídnou své služby.

Po jednoduché registraci a vypsání nabídky se inzerát zobrazí dalším uživatelům v dané kategorii dle předmětů. Jak vyhledávání, tak nabídku může každý zadat zcela zdarma.

Firmy i jednotlivci na stránkách naleznou do budoucna i možnost placené reklamy, jejíž výtěžek bude věnován v plné výši boleslavskému nadačnímu fondu Šance pro děti.

Dále stránka nabízí blog, který vám dává prostor informovat právě o tom, co nabízíte nebo čeho jste v rámci nabízené služby dosáhli.

Ohodnoťte svého lektora

Nedílnou součástí portálu Vzdělário.cz je i hodnocení lektorů. Uživatelé tak ihned získají přehled o tom, co je ten či onen doučovatel může naučit, kolik ho to bude stát a třeba i to, jak je tento doučovatel hodnocen uživateli, kteří s ním již měli předchozí zkušenost. Registrace, zadávání, tvorba a vyhledávání inzerátů jsou pro každého zcela zdarma.

Platforma je plně k dispozici od 31.12. 2021 a těší se na své uživatele z obou stran uživatelského spektra. Neváhejte a buďte mezi prvními, kteří zadají svou nabídku doučování nebo reklamu pro své vzdělávací zařízení.

Za projektem stojí Iva Crookston z nadačního fondu Šance pro děti s podporou náměstka primátora Mladé Boleslavi Danielem Markem.

Technické zpracování poskytla agentura Adlien.

Také by vás mohlo zajímat:

Rodinné domy táhnou bytovou výstavbu

Zdroj: Vzdělário.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.