Vyberte možnost Stránka

Technologičtí giganti loni investovali do digitálního zdraví, trend bude pokračovat

Technologičtí giganti loni investovali do digitálního zdraví, trend bude pokračovat

Technologičtí giganti v čele s Applem, Googlem a Amazonem se v loňském roce zaměřovali ve velkém na technologie točící se kolem digitálního zdraví.

 

Investovací kolotoč roztočila již v květnu roku 2019 firma Apple. Peníze pak konkrétně vložila do startupu zaměřeném na monitorování astmatu pod označením Tueo Health.

Očekává se, že by Apple mohl Tueo Health zařadit do svých chytrých hodinek Apple Watch.

Rodiče prostřednictvím specializované aplikace mohou během spánku sledovat u svých dětí symptomy astmatu. Napomáhají tomu nainstalované senzory v postelích.

Americká společnost z kalifornského Cupertina tak učinila v pořadí třetí akvizi zaměřenou právě na oblast trackovacích zdravotnických zařízení. Před dvěma lety například vstoupila do aplikace pro monitorování spánku zvané jako Beddit.

 

Amazon odkoupil Health Navigator a Google Fitbit

Pozadu nezůstala ani firma Jeffa Bezose Amazon. Ta v říjnu odkoupila poskytovatele digitální diagnostiky pod značkou Health Navigator. Toto byl nákup první zdravotnické společnosti poté, co v roce 2018 odkoupila farmaceutický startup PillPack.

Zájem o oblast zdravotnictví nakonec projevil i Google, jenž v listopadu odkoupil společnost vyrábějící chytré fitness náramky a hodinky Fitbit. Šlo přitom i o vůbec největší investici za uplynulých pět let. Tato akvizice dosahovala na 2,1 miliardy dolarů.

Aktuálně se čeká na vyjádření amerického Ministerstva spravedlnosti, které posuzuje antimonopolní zákony.

Otázkou zůstává, jak bude vypadat letošní rok. S velkou pravděpodobností velcí technologičtí giganti budou v odkupování technologických firem spojených s medicínou pokračovat.

 

V Česku dominuje aplikace Záchranka

Ani Česká republika nepokulhává v oblasti digitálního zdraví. Názorným příkladem je aplikace Záchranka.

Prostřednictvím ní si můžete v nouzi přivolat pouhým přidržením nouzového tlačítka linku 155. Aplikace následně odešle záchranářům vaši přesnou polohu.

Prostřednictvím funkce Lokátor pak zjistíte svoji přesnou polohu GPS. Důležité je často poskytnutí první pomoci před tím, než dorazí na místo záchranná služba. Aplikace Záchranka má k dispozici i interaktivní návod.

Novou funkcí bude navíc varování před přírodními katastrofami, mezi něž patří povodně, požáry a další.

 

 

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.