Vyberte možnost Stránka

Ethereum se přehouplo přes maximum 2100 USD, kam až zamíří?

Ethereum se přehouplo přes maximum 2100 USD, kam až zamíří?

Ethereum jakožto druhá nejsilnější kryptoměna po Bitcoinu v pátek překonala své maximum 2100 dolarů. Cena etheru vzrostla tento týden o 24 procent poté, co poskytovatel platebních karet VISA spustil program, prostřednictvím kterého umožňuje využití blockchainu Etherea k vypořádání transakcí uskutečněných prostřednictvím fiat měn. Na tom spolupracuje s partnerem Crypto.com. Cena Etherea se letos již ztrojnásobila. Více o tom informoval Coindesk.com.


Mezi odbornou veřejností se hojně hovoří o tom, že navzdory skutečnosti, že bitcoin je v rámci kryptoměn jasnou jedničkou, tak ethereum se blíží nejvíce skutečné platební metodě. To může růstu jeho ceny prospět.

Sezónní trendy s ohledem na růstový potenciál momentálně nahrávají také ethereu. V tomto ohledu lze očekávat, že investoři budou nalévat finanční prostředky aktuálně spíše do etherea a dalších altcoinů. Začíná nám tak skutečně altcoinová sezóna?

Ethereum 2.0 a DeFi

Další růstový potenciál může přinést dlouho očekávaný přechod na Ethereum 2.0. To má zahrnovat značné vylepšení sítě ruku v ruce s optimalizací pro škálovatelnost, inteligentní smlouvy a další.

Problém přechodu na Ethereum 2.0 pocítí pravděpodobně těžaři. Dojde totiž k znemožnění těžení důsledkem přechodu z proof-of-work mechanismu na proof-of-stake. Klíčovým měřítkem tak nebude vynaložení výpočetního výkonu, ale množství vlastněné kryptoměny.

S cenou etherea mohou zahýbat i takzvané decentralizované finance (DeFi), které momentálně sílí na popularitě. Velké množství těchto služeb funguje přitom právě na technologii etherea.

Také by vás mohlo zajímat:

ŠKODA spouští program pro absolventy cílící na elektromobilitu a digitalizaci

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi