Vyberte možnost Stránka

Škoda Auto představila interiérovou skicu SUV pro indický trh

Škoda Auto představila interiérovou skicu SUV pro indický trh

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila premiérovou studii VISION IN, kterou dává nahlédnout do budoucnosti SUV vozů v Indii. Jde o 4,26 metrů dlouhou studii, k jejímuž představení dojde na autosalonu Auto Expo 2020 v Dillí. Na základě ní bude trochu jasnější podoba kompaktního SUV pro indický trh. První designová skica se zaměřuje právě na interiér. 

 

Skica ukazuje širokou, do několika úrovní rozdělenou palubní desku, která uprostřed napodobuje symetrické kontury masky chladiče vozů značky ŠKODA.

Oranžová barva, vyzařující radost ze života a kreativitu, našla v interiéru bohaté využití na velkých plochách, například na středové loketní opěrce a na výplních dveří.

Pozornost upoutají také boční chromované výdechy ventilace, mezi nimiž se téměř přes celou šíři palubní desky táhnou jemné lamely. Optický akcent vytváří nový krystalický prvek uprostřed přístrojové desky, ale také velký centrální displej, volně stojící v prostoru, a virtuální kokpit před řidičem.

Multifunkční tříramenný volant

Multifunkční tříramenný volant je vybaven tlačítky a otočnými ovladači, čímž naplňuje nový koncept ovládání vozů značky ŠKODA. Na elegantním a jasně tvarovaném středovém panelu je k dispozici malá ovládací páčka jednotlivých režimů převodovky.

ŠKODA VISION IN je prvním vozem na nové lokalizované subkompaktní modulární platformě, která se při vývoji řídila řadou přání a nároky indických zákazníků. Česká automobilka se při vývoji zvlášť zaměřila na modulární platformu MQB‑A0‑IN, určenou pro indický trh, na jejímž základě vznikne několik různých modelů značek ŠKODA a Volkswagen. V rámci projektu INDIA 2.0 řídí ŠKODA AUTO aktivity značek koncernu Volkswagen, zastoupených v Indii.

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.