Vyberte možnost Stránka

Mezinárodní soutěž o nejlepší statistický plakát

Mezinárodní soutěž o nejlepší statistický plakát

Mezinárodní soutěž o nejlepší statistický plakát odstartovala svůj šestý ročník. Tato již tradiční soutěž se pořádá v rámci Mezinárodního projektu statistické gramotnosti. Mohou se do ní zapojit 2-5členné týmy žáků druhého stupně základních škol, studentů středních škol a bakalářských programů vysokých škol ve třech kategoriích. Tématem letošního ročníků je životní prostředí, biologie nebo udržitelný rozvoj.


Již 6. ročník soutěže se koná v rámci Mezinárodního projektu statistické gramotnosti, jehož posláním je podporovat, vytvářet a spolupodílet se na aktivitách podporujících statistickou gramotnost po celém světě.

V České republice soutěž organizují Vysoká škola ekonomická
v Praze a Český statistický úřad
.

„Při vytváření statistického plakátu si žáci a studenti osvojí sběr statistických dat, způsoby a možnosti jejich zpracování a prezentaci výsledků výzkumu. Ti nejlepší pak budou moci výsledky své práce porovnat v mezinárodní konkurenci,“ říká předseda Českého statistického úřadu Marek Rojíček.

Výherci postoupí do mezinárodního kola

Nejlepší plakáty z každé školy je možné posílat do 15. ledna 2021. Národní komise složená ze zástupců VŠE a ČSÚ plakáty následně vyhodnotí a vyhlásí vítěze národního kola.

Vítězné plakáty pak postoupí do mezinárodního kola soutěže, jehož výsledky budou vyhlášeny v červenci 2021 v nizozemském Haagu v rámci 63. světového statistického kongresu Mezinárodního statistického institutu.

V dubnu 2021 se v sídle ČSÚ v Praze na Skalce bude konat také výstava nejlepších plakátů národního kola, na jehož vítěze čekají i ceny.

Více informací o soutěži o nejlepší statistický plakát najdete na webu https://www.czso.cz/staticke/stat_gramotnost/.

Již v říjnu odstartoval další ročník zábavně-vzdělávacího projektu Minisčítání 2020, jehož cílem je rovněž zvyšování statistické gramotnosti a popularizace statistiky v návaznosti na blížící se celonárodní Sčítání 2021. Projekt je určen pro žáky a studenty ve věku 9 až 15 let.

Také by vás mohlo zajímat:

Zásilkové služby se na covid před Vánocemi připravily

Zdroj: ČSÚ

O autorovi