Vyberte možnost Stránka

Kingston Technology prodal HP herní divizi HyperX

Kingston Technology prodal  HP herní divizi HyperX

Společnost Kingston Technology Europe Co LLP, která je pobočkou Kingston Technology Company, Inc., světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, oznámila definitivní dohodu o prodeji svojí herní divize HyperX společnosti HP Inc.


Tato akvizice podporuje strategii společnosti HP zaměřenou na růst jejího podnikání v oblasti osobních systémů, jejichž atraktivní součástí jsou také hry a periferní zařízení.

Oceňované portfolio produktů HyperX zahrnuje celou řadu herních periferií, včetně náhlavních souprav, klávesnic, myší a podložek, USB mikrofonů a příslušenství pro herní konzole.  

„HyperX patří mezi lídry v oblasti periferních zařízení, jejichž technologii důvěřují hráči z celého světa, a proto jsme rádi, že budeme moci uvítat jeho vynikající tým v rodině HP,“ řekl prezident a CEO společnosti HP IncEnrique Lores.

Hodnota odvětví počítačového hardwaru dosáhne 70 mld. USD

„Tímto krokem pokračujeme v budování naší přední pozice v oblasti osobních systémů, kde usilujeme o vylepšení uživatelského prostředí a expanzi do perspektivních navazujících kategorií produktů. Významné příležitosti vidíme právě na velkém a rostoucím trhu periferií. Přidání společnosti HyperX do našeho portfolia se stane hnacím motorem dalších inovací a růstu našeho podnikání,“ říká Lores.

Počítačové hry jsou i nadále jednou z nejpopulárnějších forem videoher a předpokládá se, že do roku 2023 dosáhne hodnota tohoto odvětví počítačového hardwaru výše 70 miliard dolarů.

Očekává se také, že globální trh s periferními zařízeními vzroste do roku 2024 na 12,2 miliardy dolarů, přičemž herní periferie budou mít na tomto růstu nemalý podíl.

HP rozšiřuje globální herní portfolio

„Produkty HyperX jsou navrženy tak, aby splňovaly i ty nejnáročnější požadavky všech hráčů – od příležitostných až po profesionální – a pomáhaly jim tak vítězit a udržet se na špičkové úrovni,“ řekl spoluzakladatel a CEO společnosti Kingston John Tu.

„Obě naše společnosti prosperují, protože se staráme o naše zaměstnance a sdílíme stejné základní hodnoty a firemní kulturu. David Sun (spoluzakladatel a COO) i já jsme viděli, jaké možnosti podnikání společnost HP pro HyperX a jeho zaměstnance nabízí, a oba jsme si uvědomili, že taková změna může HyperX přinést lepší budoucnost,“ uvedl John Tu.

Společnost HP si v posledních letech vybudovala velké a stále rostoucí globální herní portfolio reprezentované její značkou OMEN a prvotřídním ekosystémem hardwaru, softwaru, obsahu a služeb.

Transakci musí schválit regulační orgány

Mezi její pokročilá a výkonná herní zařízení patří například notebooky OMEN 15 nebo HP Pavilion Gaming 16. Kromě hardwaru podporuje společnost HP také inovace softwaru na svojí platformě OMEN Gaming Hub, ke které se mohou hráči připojit, konfigurovat zde svoje herní vybavení a hrát hry.

Přidání produktů HyperX do herního ekosystému HP přinese hráčům nejen nové možnosti hraní, ale také intenzivnější herní zážitky.

Podle podmínek smlouvy společnost HP za získání portfolia herních periferií HyperX zaplatí 425 milionů dolarů se započtením obvyklého provozního kapitálu a dalších kompenzací.

Společnost Kingston si nadále ponechá svoje portfolio DRAM, flash a SSD produktů pro hráče a počítačové nadšence. Očekává se, že tato akvizice se během prvního roku po její realizaci projeví také ve zvýšení výnosu akcií společnosti HP.

Transakce by měla být uzavřena ve 2. čtvrtletí 2021, jakmile bude schválena příslušnými regulačními orgány a budou splněny další obvyklé podmínky.

Také by vás mohlo zajímat:

Zdroj: Kingston Technology Europe

O autorovi