Vyberte možnost Stránka

Virtuplex otestoval aplikaci připojující lidi do VR

Virtuplex otestoval aplikaci připojující lidi do VR

Virtuplex otestoval nově vyvinutou aplikaci Virtuplex OS, která umožňuje vzdálené připojení lidí do virtuální reality. Jeden z nejvýznamnějších a nejambicióznějších developerských projektů Masaryčka, který realizuje investiční skupina Penta Real Estate, vstupuje do další fáze. Právě v tom pomáhá nově Virtuplex.


Vedení Penta Real Estate si přijelo část exteriéru a centrální recepci jedné z kancelářských budov prohlédnout do největší komerčně dostupné haly pro virtuální realitu na světě, kterou provozuje vývojová kancelář Virtuplex.

Ve scéně budoucí stavby spolu nad projektem díky této unikátní platformě v reálném čase diskutovali architekti z londýnského studia Zaha Hadid Architects s vedením investiční společnosti.

Virtuální realita je nástroj, který už dávno není spojován pouze s využitím v herním průmyslu. Své velké uplatnění má i ve světě architektury a stavebnictví.

Vývojová kancelář Virtuplex, která v Praze provozuje halu na virtuální realitu o rozloze 600 m2, nabízí možnost prohlédnout si daný objekt již ve fázi návrhu, komunikovat o něm v reálném čase se svými kolegy a okamžitě do projektu zanášet případné změny.

Bezdrátové backpacky a absolutní volnost pohybu je navíc zárukou toho, že lidé zapomínají, kde se ve skutečnosti nacházejí. Jednají a interagují tak, jako kdyby před postavenou budovou již stáli.

Virtuální realita pomáhá nejen při prezentaci budoucím nájemcům

Jedinečné možnosti virtuální reality přijelo do Virtuplexu vyzkoušet i vedení společnosti Penta Real Estate. Ve studii budov navržených Zahou Hadid procházeli centrální recepcí jedné z kancelářských budov a prohlíželi si také část exteriéru s pohledem na retailový parter a centrální piazzetu mezi budovami.

Účastníci prezentace prodiskutovali i stávající řešení recepčního lobby. Díky dokonale věrnému zobrazení ve virtuální realitě, měli možnost hodnotit i takové detaily jako je umístění nábytku či výška recepčního pultu.

Otestovali také skutečnou šířku nově chystaného bulváru v ulici Na Florenci a pohled z vyšších pater teras u plánované piazzety mezi dvěma hlavními budovami.

Díky volného pohybu ve virtuální realitě a zobrazení 1:1 si vedení společnosti prohlédlo vybrané části projektu z dosud neviděných úhlů, a získalo nová videa a vizualizace, která zásadním způsobem ulehčí prezentaci budoucím nájemcům.

„Pro současně nejlepší projekt na trhu jsme se rozhodli využít ty nejmodernější nástroje k jeho prezentaci. Takto máme skvělou příležitost ověřit si finální návrh s našimi architekty, stejně tak jako s odbornou veřejností, zástupci města či s potencionálními nájemci.“ říká ředitel pro komerční výstavbu Penty v Praze Pavel Streblov.

Platforma Virtuplex OS spojuje lidi

Ve virtuální realitě navíc investoři z Penta Real Estate komunikovali s autory architektonického návrhu kancelářských budov. S architekty ze studia Zahy Hadid Architect, kteří se tou dobou nacházeli v Londýně, se propojili prostřednictvím nové aplikace Virtuplexu s názvem Virtuplex OS.

Ti se ve virtuální realitě zobrazili jako samostatní avataři s vlastním headsetem, kteří se po zobrazené scéně pohybovali prostřednictvím teleportu. S investory probírali dispozici, využití materiálu i barev.

„Na tomto pilotním projektu jsme zjistili, že naše aplikace opravdu spolehlivě funguje. Všichni uživatelé ve scéně se viděli a měli pocit, že stojí vedle sebe, i přesto, že se ve skutečnosti nacházeli stovky kilometrů daleko,” říká spoluzakladatel Virtuplexu Pavel Novák.

„Věříme, že aplikace bude přínosná obzvláště v dnešní době, kdy jsou kontakty mezi lidmi omezovány na minimum. Díky tomu, že se navíc nemusíte setkat nad projektem tváří v tvář, šetříte čas, který byste jinak strávili na cestách a také peníze za dopravu,” uvedl Novák.

Také by vás mohlo zajímat:

Kingston Technology prodal HP herní divizi HyperX

Zdroj: Virtuplex

O autorovi