Vyberte možnost Stránka

BMW jako první otevřete přes Apple Wallet v Iphonu

BMW jako první otevřete přes Apple Wallet v Iphonu

BMW bude první automobilkou, která umožní zákazníkům používat iPhone jako digitální klíč od vozu. K oznámení této novinky došlo v rámci vývojářské konference Apple Worldwide Developer Conference.

 

BMW jako první integrovalo do svých vozidel přehrávač iPod, jako první nabídlo bezdrátové fungování funkce CarPlay a nyní jako první představuje podporu pro BMW Digitální klíč, bezpečně uložený v Apple Wallet v iPhone.

Nově uváděný BMW Digitální klíč pro iPhone umožní zákazníkům jednoduše použít iPhone pro odemknutí vozu, následně jej uložit do přihrádky na chytrý telefon a stisknout startovací tlačítko.

Nastavení Digitálního klíče lze provést aplikací BMW pro chytré telefony. Majitel automobilu může také sdílet přístup až s 5 přáteli, a to včetně možnosti omezení různých funkcí pro mladé řidiče, jako je nastavení maximální rychlosti, výkonu, maximální hlasitost rádia a dalších. Správu přístupu lze provádět zevnitř automobilu i prostřednictvím aplikace Apple Wallet.

 

Vlastnosti Digitálního klíče

  • Uložení v zabezpečeném elementu v iPhone a přístup přes Apple Wallet
  • Rezerva energie: i po vypnutí iPhone z důvodu prázdné baterie funguje funkce digitálního klíče ještě dalších až pět hodin
  • Možnost sdílení přístupu až s 5 přáteli pomocí iMessage
  • Kompatibilita s Apple iPhone

BMW patří k vedoucím partnerům pro standard Digitálního klíče.
BMW Group velmi rychle rozpoznala potenciál chytrých telefonů pro použití jako digitální klíč, ovšem v případě, že se celý systém navrhne správně. Standardizace Digitálního klíče zajistí správný uživatelský zážitek, bezpečnost a současně i dostupnost v různých modelech chytrých telefonů. Všechny tyto atributy byly pro strategii BMW Group při vývoji Digitálního klíče zásadní.

Společnosti Apple a BMW těsně spolupracovaly s konsorciem Car Connectivity Consortium (CCC) na vytvoření globálních standardů. Digitální klíč verze 2.0 pro NCF byl vydán v květnu 2020 a další generace pracující v širokém frekvenčním pásmu (Ultra Wideband) na základě bezdrátové technologie jsou již v pokročilé fázi vývoje.

 

Dostupnost pro různé modely BMW i iPhone

BMW je potěšeno, že může oznámit dostupnost Digitálního klíče pro iPhone ve 45 zemích a pro své modelové řady 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M a Z4 vyrobené po 1. červenci 2020.

Kompatibilními modely iPhone jsou iPhone XR, iPhone XS nebo novější a Apple Watch Series 5 nebo novější. Pro více informací navštivte www.bmw.com/digitalkey.

 

Chytré trasy pro elektrické modely BMW v Apple Maps

Na pondělní vývojářské konferenci Apple Worldwide Developer Conference společnosti BMW a Apple představily také novou funkci, která uživatelům CarPlay usnadní více než kdy předtím cestování s elektrickými modely BMW tím, že do plánování zahrne také informace o tom, kdy a kde je nutné vozidlo nabíjet.

Řidiči si mohou naplánovat cestu předem na svém iPhone, nebo pakliže jsou ve voze, jednoduše zadat svůj cíl přes Apple CarPlay. Apple Maps následně najdou optimální trasu v závislosti na elektrickém dojezdu a umístění nabíjecích stanic po cestě.

Tato zcela automaticky pracující funkce bude poprvé k dispozici v čistě elektrickém BMW i4, jehož uvedení na trh je plánováno na příští rok.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Škoda vyrobila v Mladé Boleslavi jubilejní třímiliontý motor EA211

Volkswagen dodá vůz ID.3 1st prvním zákazníkům začátkem září

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi