Vyberte možnost Stránka

Virtuální prohlídky vedou k plné digitalizaci nájemního procesu

Virtuální prohlídky vedou k plné digitalizaci nájemního procesu

Virtuální prohlídky vedou k plné digitalizace nájemního procesu. Nový projekt v tomto ohledu představila firma Bezrealitky.cz. Konkurovat bude rychlostí a cenou. Zájem o nájemní bydlení stoupá nejrychleji za posledních pět let.

 

Poptávka je výraznější dokonce i oproti loňskému jaru. Tou dobou šli lidé více do nájmu kvůli zpřísněným pravidlům pro udělení hypoték. Majitelé domů a bytů čelí zvyšující se poptávce. Rychlost, s jakou je možné uzavřít s novým nájemcem dohodu, se opět počítá na jednotky dnů.

V nejistých dobách je o nájmy větší zájem. Portál Bezrealitky.cz uvádí, že zájem o nájemní bydlení meziročně stoupl asi o 10 %. V měsíci červnu tento server pronajme za každých deset minut jeden byt. Počet reakcí na jeden inzerát pak vzrostl v průměru na tři desítky. Průměrná doba stažení inzerátu odpovídá deseti dnům.

Bezrealitky si uvědomuje turbulentně se měnící dobu a jde cestou digitalizace. Inovuje pak virtuální prohlídky, aby majítelům a zájemcům o bydlení usnadil vzájemnou domluvu a zajistil, že se spolu spojí jen ti nejvhodnější. Novinka zvyšuje až trojnásobně relevanci. Zájemcům a majitelům zároveň šetří čas při prezentaci jejich bytu.

 

Fotografie zkreslují, alternativou jsou virtuální prohlídky

„Počítali jsme, kolik času majiteli zabere příprava podkladů k inzerovanému bytu. Časově i finančně nejnáročnější částí celého procesu jsou paradoxně kvalitní fotografie. Pokud majitel chce, aby měly výpovědní hodnotu a dobře popsaly prostor, musí si dát opravdu záležet,“ říká CEO Bezrealitky.cz Hendrik Meyer.

„Z interních průzkumů zároveň víme, že právě fotky bývají často považovány za matoucí nebo klamavé a skutečný prostor zkreslují. Proto jsme se rozhodli inovovat naše virtuální prohlídky a trhu nabídnout nový jedinečný produkt,“ dodává Meyer.

Cílem není, aby prohlídka nahradila osobní návštěvu místa. Má ovšem pomoci z vytipovaných bytů separovat ty, jimž je vhodné věnovat čas.

 

 

Bezrealitky uvádí, že během hledání bydlení lidé prochází průměrně 36 inzerátů. Zároveň komunikují zhruba s 12 majiteli. Jen o něco méně bytů navštíví osobně. Nájemce kvůli zbytečné prohlíce obětuje kolem 75 minut.

Služba hodlá konkurovat zejména rychlostí a cenou. Pilotní proces portál Bezrealitky spustil v Praze. V rámci něj je možné zprocesovat 3D focení ještě v den objednávky.

Cena je od 600 korun. U největších bytů jde zhruba o 1400 Kč. Objednat si ji můžete v online centru služeb Bezrealitky. Zpracování pořízených snímků proběhne v řádu hodin.

„Naším cílem je díky automatizaci a práci s relevantními daty plně digitalizovat nájemní proces tak, aby bylo možné kompletně připravit a pronajmout byt do jediného týdne. V minulosti jsme se k tomuto cíli přiblížili například automatickým generováním nájemních smluv nebo možností přímé domluvy mezi majitelem a zájemcem přes chat na webu nebo v naší mobilní aplikaci,“ ukončuje Meyer.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Patobox jsou české ekologické skládací boxy s dlouhou životností

Konference Brno rozebíraly rozvoj vysokorychlostní tratě v Česku

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi