Vyberte možnost Stránka

ADRAběh přispěje na zlepšení životní úrovně v Barmě, Etiopii nebo Libanonu

ADRAběh přispěje na zlepšení životní úrovně v Barmě, Etiopii nebo Libanonu

Již 22. září 2019 se na pražské Ladronce uskuteční charitativní závod ADRAběh. Jak ze samotného názvu vyplývá, jde o událost pořádanou pod hlavičkou humanitární organizace ADRA. Profesionální i amatérští sportovci poběží pod záštitou OSN za lepší svět. Vybrané startovné bude vynaloženo na zvýšení životní úrovně a přispění k udržitelnému rozvoji v Etiopii, Barmě nebo Libanonu.

Poběží se po parkových cestách na trati 5 km a 10 km  –  ať už samostatně nebo v rámci štafety. Pro děti od tří let jsou připraveny závody zdarma.

Účastníci se mohou těšit na zajímavý doprovodný program pro děti i dospělé. V rámci SDG MINI RACE si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, co vlastně přinesou Cíle udržitelného rozvoje nám, i lidem v rozvojových zemích. Mohou si užít taneční a hudební vystoupení nebo se vyfotit v Instax koutku. Prvních 300 registrovaných účastníků hlavního závodu dostane tričko, kam si mohou napsat číslo SDGs, za které poběží. Na startu se navíc potkají s ambasadory závodu – s hercem Sašou Rašilovem či biatlonistou Ondřejem Moravcem. Akci podpořila také Lejla Abbasová, biatlonistka Markéta Davidova, travel blogerka Weef a Jan Smetana.

Startovné ve formě příspěvku na veřejnou sbírku ve výši 300 korun online nebo 500 korun na místě poputuje na zajištění sanitace a přístupu k vodě pro libanonské a syrské rodiny, vytvoření pracovních míst a poskytnutí vzdělávání dětí v Barmě nebo na boj s následky sucha a zvýšení rovnosti pohlaví v Etiopii. ADRAběh potrvá od 9:30 do 14:00 hodin. Nenechte si tuto událost ujít.

 

Více informací najdete na www.adrabeh.cz.

 

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.