Vyberte možnost Stránka

Blíží se festival budoucnosti Future Port 2019

Blíží se festival budoucnosti Future Port 2019

Pražské Výstaviště Holešovice bude hostit v pořadí třetí ročník největší futuristické konference a festivalu ve Střední Evropě pod označením Future Port 2019. Konkrétně se uskuteční 10. až 11. září. První den bude určený pro odborníky a podnikové hosty. Druhý den se brány Výstaviště otevřou široké veřejnosti, technologickým nadšencům, školám a studentům.

V rámci festivalové části se můžete těšit na více než 100 vystavovatelů dotýkajících se témat robotiky, virtuální reality, umělé inteligence, biotechnologií, 3D tiskáren, nových materiálů, elektromobilů nebo autonomních vozidel.

Návštěvníci se budou moci doslova dotknout budoucnosti. Mimo jiné jim to zprostředkuje plejáda zajímavých řečníků z celého světa. Mezi nimi figurují například genetický inženýr Samuel H. Sernberg, světový odborník na umělou inteligenci Shalev Lifshitz, bývalý slovenský prezident Andrej Kiska a mnoho dalších.

Veletrh je rozdělený do dvou částí. Hlavní událostí je futuristická konference doprovázená o festivalovou část určenou pro širokou veřejnost. Konference se účastní středoevropští lídři z oblastí obchodu, průmyslu, vzdělávání a politiky. Přednášky se letos zaměří na vzdělávání, medicínu, mobilitu, města, bezpečnost a e-commerce. Z festivalové části se od nás můžete těšit na exkluzivní reportáž.

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.