Vyberte možnost Stránka

Startup Adam už expandoval do 6 nových zemí

Startup Adam už expandoval do 6 nových zemí

Český startup Adam pokračuje ve svém plánu usnadnit lidem zajištění kvalitních a cenově dostupných malířských služeb. V posledních měsících intenzivně expandoval a malíře bez zbytečného čekání zákazníkům zajistí ve Španělsku, Itálii, Řecku, Chorvatsku, Německu a Rakousku. Platforma je tak dostupná již ve 12 zemích Evropy a v meziročním srovnání vyrostla čtyřnásobně.


Zakladatelé Adama Jakub Dvořák, Roman Sysel a jejich tým za sebou mají intenzivní období. Zatímco půl roku zpět byl jejich startup Adam dostupný v 6 zemích, za poslední měsíce firma tohle číslo zdvojnásobila a nově působí již na 12 evropských trzích. K rychlému růstu pomohla investice 25 milionů korun od tuzemského fondu Presto Ventures a zakladatele a CEO estonské společnosti Bolt Markuse Villiga.

“Získaná investice pro nás byla důležitým faktorem, protože nám pomáhá k rychlejší expanzi do dalších zemí. Jen za poslední dva měsíce už jsme stihli naši platformu spustit v Německu, Rakousku a Chorvatsku a další trhy máme v plánu. Potvrzuje se, že situace ohledně objednávání malířů je ve většině zemí velmi podobná a jsme rádi, že můžeme nabídnout řešení, které šetří čas i peníze zákazníkům a dokáže efektivně využít čas malířům,”

Jakub Dvořák, spoluzakladatel startupu Adam

V meziročním srovnání Adam vyrostl čtyřnásobně. Získané prostředky navíc využívá velice efektivně, jelikož každou investovanou korunu v roce 2022 dokázal startup přetavit ve více než 8 korun nového obratu. Díky předešlým zkušenostem a neustálému zlepšování všech procesů je společnost schopna spustit služby v nové zemi během 10 dní. Pro letošní rok tedy plánuje růst ještě rychleji než vloni.

“Těší nás, že obliba Adama mezi zákazníky i malíři neustále roste, o čemž svědčí zpětná vazba, kterou od obou skupin dostáváme. Věříme, že naše strategie, rychlá exekuce a vynakládání prostředků do neustálého zlepšování produktu pro naše zákazníky nám pomůže uspět,”

Jakub Dvořák, spoluzakladatel startupu Adam

Zdroj: Adam

O autorovi