Vyberte možnost Stránka

Ženevu ovládla elektromobilita, ŠKODA představila studii VISION iV

Ženevu ovládla elektromobilita, ŠKODA představila studii VISION iV

V Ženevě odstartoval 89. ročník mezinárodního autosalonu. O významné slovo si říká i elektromobilita. Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto například představuje výhled pro tuto oblast v podobě studie ŠKODA VISION iV. Společně s vozem KAMIQ jde tak o její premiéru. Na elektrifikaci nezapomíná ale ani automobilka Audi zejména s elektromobilem Q4 e-tron. Zajímavý koncept víceúčelového elektromobilu představuje i automobilka Mercedes-Benz s konceptem Vans EQV.

 

Pozadu ale nemůže být ani Volkswagen. Ten zase v Ženevě oživuje plážovou buginu s označením ID Buggy. Automobilka Kia zase představila koncept IMAGINE by KIA. Zajímavostí tohoto vozu je skutečnost, že jej nelze zařadit do žádné třídy. Propojuje totiž prvky energického SUV, sedanu a dokonce i crossoveru.
V Ženevě se ale očekává i odhalení modelů Škoda Kamiq, Kia Soul nebo Renaultu Clio a BMW 3 Touring.

ŠKODA AUTO mimo jiné představila i koncept elektrokola pod označením Klement.

 

Zdroj: ŠKODA AUTO

 

Zdroj: ŠKODA AUTO

 

Zdroj: Tývka.cz, YouTube

 

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.