Vyberte možnost Stránka

Youklid nabízí ověřené a férově zaplacené uklízečky

Youklid nabízí ověřené a férově zaplacené uklízečky

V Česku vznikla nová služba Youklid, která chce změnit pohled na služby péče o domácnost. Nová platforma vám přidělí hospodyni, která je zaškolená praktickou zkouškou. Firma navíc klade důraz na zpětnou vazbu a tím zvyšuje důvěryhodnost svých pracovnic. Pokud potřebujete hospodyni, která se postará o úklid vašeho domu a jste z okolí Prahy, tak může být Youklid zajímavou volbou. Navíc plánuje expandovat i do Středočeského kraje.


Jak samotná služba vůbec funguje? Nejprve si vyberete, kdy by úklid vaší nemovitosti měl proběhnout. Následně vyplníte adresu a vyberete doplňkové služby, o které máte zájem. Poté se dozvíte kalkulaci ceny. Za službu následně můžete zaplatit kartou online. Poté se již domluvíte s hospodyní na detailních požadavcích.

„Naší ambicí je změnit pohled na služby péče o domácnost,”

Adam Krůžela, spoluzakladatel společnosti Youklid
Zdroj: Youklid

Adam Krůžela má za sebou více než desetiletou podnikatelskou zkušenost s úklidovými službami, a to v především v oblasti krátkodobých pronájmů. Tento segment však za koronavirové krize značně oslabil, a tak bylo podle firmy Youklid nutné přehodnotit celkový přístup.

„Nechtěli jsme být pouhým agregátorem. Chceme mít své osvědčené interní hospodyně, které mají veškeré legální dokumenty pro výkon práce a jsou adekvátně ohodnoceny. Věříme totiž, že podmínky mají být férové jak pro ty, kteří si službu platí, tak i pro hospodyně, které ji vykonávají,”

Adam Krůžela, spoluzakladatel společnosti Youklid

Spolu se svým jmenovcem Adamem Flekem se Adam Krůžela spojil také s dalším společníkem Lukášem Cahou. Ten má ve společnosti Youklid na starosti IT včetně vývoje komplexního interního systému pro plánování.

„V první fázi jsme ověřili celý business model a dnes se můžeme pochlubit již stovkami aktivních a spokojených klientů. Neustále rosteme, což nás motivuje k tomu, abychom naši službu stále zdokonalovali,”

Lukáš Caha, spoluzakladatel Youklid
Zdroj: Youklid

Firma pracuje na základě etického kodexu

Kromě důrazu na technologickou vyspělost ale společnost Youklid nezapomíná na kvalitu a férovost služeb. Proto má na svém webu www.youklid.cz zveřejněný etický kodex, kde se mimo jiné zavazuje, že vždy upřednostní kvalitu úklidu a spokojenost hospodyň. Důležitou roli hraje i transparentnost ve vztahu se zákazníkem – a právě proto je cena úklidových úkonů vždy kalkulována předem.

„Naší vizí je přinášet vysokou kvalitu služeb pro domácnosti, a to s neustálými inovacemi a za adekvátní peníze. Nesoupeříme s nejlevnějšími službami na trhu. Důležité je pro nás férové ohodnocení našich hospodyň a neustálé zlepšování služeb pro naše klienty. Právě hospodyně jsou těmi, kdo tvoří kulturu naší společnosti. Na jejich výběru si dáváme pečlivě záležet a stejně pečlivě dbáme o jejich spokojenost”

Adam Flek, společník Youklid

Expandování do středočeského kraje

Kromě transparentnosti a férovosti záleží společnosti Youklid také na jednoduchosti služeb. Zákazníkovi tak stačí sdělit adresu domácnosti, vybrat si případné doplňkové služby, vyplnit počet koupelen a obyvatel domácnosti. Z těchto dat lze odhadnout, jak dlouho bude úklid trvat a kolik bude stát. Poté si zákazník vybere termín a službu zaplatí, čímž potvrdí rezervaci konkrétní hospodyně.

„Od našich klientů neustále získáváme zpětnou vazbu, která nám pomáhá v dalším směřování a zdokonalování služeb. Nyní budeme spouštět možnost dobíjení kreditu. Plánujeme brzy také rozšíření portfolia služeb o mytí oken a čištění koberců,”

Adam Flek, společník Youklid

Youklid se chystá spustit zcela nové služby sanitárního plánu, kdy se za paušální poplatek bude dodržovat komplexní údržba celé domácnosti bez potřeby velkých generálních úklidů.

Společnost Youklid kromě toho plánuje expanzi mimo Prahu, protože poptávka ze středočeského kraje je čím dál silnější.

„Silně zvažujeme pokrytí dalších služeb pro údržbu domácností, jako například čištění koberců, mytí oken a bezkontaktní předávání klíčů. To vše chceme poskytovat ve stejném standardu, který jsme si v Youklidu nastavili.”

Adam Flek, společník Youklid

Zdroj: Youklid

O autorovi