Vyberte možnost Stránka

VOS.health pro duševní zdraví získává investici 36 milionů Kč

VOS.health pro duševní zdraví získává investici 36 milionů Kč

Po dvou letech od doby, kdy Jiří Diblík a Ondřej Kopecký na aplikaci VOS.health začali pracovat, tuto platformu používají již 2 miliony uživatelů po celém světě – konkrétně ve 170 zemích a 9 jazycích. Po mnoha hodnotných oceněních se dostali do prestižního evropského žebříčku Forbes 30 pod 30, stali se Apple Aplikací dne, generují měsíční tržby v řádech milionů korun, a hlavně denně aktivně pomohou desítkám tisíc lidí po celém světě. Nejen proto mají v aplikaci VOS.health investoři takovou důvěru, že do ní nyní vkládají desítky milionů v novém seed investičním kole. K současným investorům Miton a Reflex Capital se nově připojuje jako lead investor Soulmates Ventures a Purple Ventures s investicí ve výši přes 36 000 000 CZK.


„Jsem velmi vděčný za důvěru ze strany Soulmates Ventures, Purple Ventures a současných investorů. Věříme, že s jejich podporou budeme moci pokračovat v rozvoji a rozšíření našich služeb pro pomoc lidem s péčí o duševní zdraví a přinášet zcela nové inovace. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) v roce 2019 žil 1 z každých 8 lidí, neboli 970 milionů lidí na celém světě, s duševní poruchou, přičemž nejčastějšími byly úzkostné a depresivní poruchy. Vidíme však, že mezi lidmi roste popularita technologií, které dokáží efektivně pracovat s mentálním zdravím. Jsem si jistý, že právě propojení nejnovějších technologií a expertů v oblasti psychologie dokáže pomoci ve světovém měřítku,”

Jiří Diblík, 24letý zakladatel VOS

„VOS obsahuje širokou škálu vědecky podložených nástrojů, od osobního wellbeing plánu, analýzy duševního zdraví, až po chat s psychologickými poradci, a pomáhá uživatelům budovat pozitivní sebeobraz a mentální sílu. Pokud se chcete cítit lépe a udržet si duševní zdraví v dobré kondici, VOS je aplikace pro vás,”

Jiří Diblík, 24letý zakladatel VOS
Zdroj: VOS.health

Nová investice bude použita především na rozvoj a expanzi VOS.health, za níž stojí nejen tým zakladatelů, ale také osmičlenný tým vývojářů a mnoho psychologů a expertů na oblast duševního zdraví.

Tato platforma pomáhá lidem v boji s psychickými problémy prostřednictvím desítky vědecky podložených nástrojů, krizové intervence a chatu s psychologickými poradci. Aplikace pro své fungování využívá umělou inteligenci a je aktuálně dostupná pro platformy iOS a Android. Každý týden ji využívají stovky tisíc uživatelů.

„Většina z nás pocítila v nějaké míře psychické problémy. VOS pro nás v Soulmates Ventures představuje komplexní a snadno dostupný nástroj pro aktivní reflexi duševního zdraví a podporu s jeho dlouhodobým zlepšením. Investujeme do reálných udržitelných inovací a mimořádných týmů s globálními ambicemi, proto jsme hrdí na naše partnerství s VOS,“

Michal Sikyta, investiční manažer lead investora tohoto investičního kola Soulmates Ventures

VOS právě oslavuje 2 roky od spuštění a svým uživatelům nově nadělila bezplatný nástroj první psychologické pomoci „First Aid”, který všem uživatelům v rámci svých modulů pomůže překonat akutní krizové situace spojené například s panickou atakou, depresí, stresem či myšlenkami na sebevraždu.

„Startupy, které mění svět k lepšímu, vidíme v Purple Ventures moc rádi. To stejné platí pro zakladatele, kteří mají velký zápal a chuť věci posouvat. Ve VOS se tohle jednoznačně potkalo. Když jsme zjistili, kolika lidem aplikace pravidelně pomáhá a jak sehrané a motivované je duo zakladatelů, tak jsme tady viděli velký potenciál. Navíc, když se k tomu přičetla pokora celého týmu a zvučná jména, která VOS podpořila už dříve. Proto máme radost, že jsme součástí tohoto investičního kola,”

Jan Staněk, zakládající partner Purple Ventures

Je to právě progresivní rozvoj, který aplikaci VOS.health činí celosvětově jedinečnou a aktuálně nejstahovanější Mental Health aplikaci ve střední Evropě.

Nově také VOS.health chystá spouštění prvního AI Psychologického poradce (psycholog na bázi umělé inteligence) s názvem ChatMind, který bude k dispozici pro všechny uživatele včetně českého jazyka. Zájemci o tuto AI platformu se již dnes mohou přihlásit do beta testování nového nástroje na chatmind.ai.

Zdroj: VOS

O autorovi