Vyberte možnost Stránka

Volkswagen představil studii elektromobilu ID. XTREME

Volkswagen představil studii elektromobilu ID. XTREME

Na účastníky Setkání ID. v Locarnu čekalo elektrizující překvapení. Volkswagen představil ve švýcarském kantonu Ticino nevšední studii terénního vozu ID. XTREME. Koncepční elektromobil s pohonem všech kol vychází z modelu ID.4 GTX a kombinuje silné stránky moderního SUV s dobrodružným charakterem robustního terénního automobilu.


Koncepční vůz ID. XTREME vytvořil tým z oddělení technického vývoje společnosti Volkswagen pod vedením Andrease Reckewertha (vedoucího vývoje kompletních vozidel na základě platformy MEB).

„Modulární elektromobilová platforma MEB skrývá enormní technický potenciál. Automobil je pro mnoho našich zákazníků mnohem víc než jen dopravním prostředkem. Studií ID. XTREME posouváme elektromobilitu v podání značky Volkswagen na novou výkonnostní úroveň Výsledkem projektu je unikátní terénní vůz, který zaujme svým robustním vzhledem a mimořádným výkonem. Výkonným pohonem zadní nápravy a modifikací softwaru řídicí jednotky pohonu se podařilo zvýšit celkový nejvyšší výkon poháněcího ústrojí koncepčního vozu v porovnání s modelem ID.4 GTX o 65 kW na 285 kW – tedy o téměř 30 procent. ID. XTREME vytvořili nadšenci ze společnosti Volkswagen pro fanoušky ID., kteří se sešli zde v Locarnu. Jsme zvědaví, jak budou na tento vůz reagovat příznivci elektromobility. Na základě odezvy z naší komunity rozhodneme o dalším osudu tohoto projektu”

Silke Bagschiková, vedoucí produktové řady MEB

Exteriér VW ID. XTREME ukazuje, že vůz je připraven na každé dobrodružství v terénu. Studii propůjčuje autentický vzhled zvýšený rallyový podvozek, 18palcová terénní kola s terénními pneumatikami, dodatečným předním ochranným rámem s upraveným deformačním nosníkem a blatníky vyrobenými „3D tiskem”, které jsou o 50 milimetrů širší.

Střešní nosič s přídavným LED osvětlením

Další „výzbrojí” terénního elektromobilu s pohonem všech kol pro výlety mimo zpevněné cesty je střešní nosič s přídavným LED osvětlením a kompletní zakrytí spodní části vozu hliníkovými panely.

Výjimečnou vlastností studie ID. XTREME je také její akustický projev. Ve spolupráci s designovým oddělením značky Volkswagen byl speciálně pro tento koncepční vůz vyvinut zvuk, který za jízdy vydává do okolí speciální reproduktor uložený v prostoru podběhu kola. V interiéru ohromí studie různými highlighty, mezi něž patří mimo jiné početné ozdobné prvky z Alcantary, upravená sedadla a kontrastní doplňky v oranžové barvě.

A studie ID. XTREME je samozřejmě trvale udržitelná. Koncepční vůz vznikl na základě vyřazeného testovacího prototypu z vývoje sériově vyráběného modelu, do něhož byla uložena použitá sada akumulátorů o kapacitě 82 kWh.

Setkání nadšenců elektromobility v Locarnu

Volkswagen představil studii ID. XTREME poprvé veřejnosti na Setkání ID. v Locarnu. Letos se tato akce pro fanoušky elektromobility konala podruhé a po vzoru Setkání GTI u jezera Wörthersee by se mohla stát „zeleným” a trvale udržitelným setkáním příznivců elektromobility.

V letošním roce přijeli na břeh jezera Lago Maggiore fanoušci modelů ID. z celé Evropy, aby se podělili o své zkušenosti s elektromobilitou.

Setkání ID. inicioval a zorganizoval ID. Drivers Club. Partnerskou podporu poskytla značka Volkswagen v rámci své strategie Way to ZERO. Akce se zúčastnil také tým Volkswagen složený z členů ID. Drivers Clubu, který spolu s dalšími odborníky společnosti Volkswagen seznámil účastníky s aktuálním vývojem v oblasti trvale udržitelné mobility. Kromě studie ID. XTREME prezentoval Volkswagen v Locarnu také další modely z rodiny ID.

Zdroj: Volkswagen

O autorovi