Vyberte možnost Stránka

Virtuplex představí interaktivní VR výstavu Leonarda Da Vinciho

Virtuplex představí interaktivní VR výstavu Leonarda Da Vinciho

Virtuplex díky jeho VR technologiím otevře dveře nové interaktivní výstavy ze světa umění a vynálezů Leonarda da Vinciho. Stane se tak 29. srpna 2020 v pražských Horních Počernicích na Chvalském zámku

 

Interaktivní výstava ze světa umění a vynálezů slavného Leonarda da Vinciho nabídne dětem i dospělým prostor pro hravé seznámení se s vynálezy, uměním a vědeckou prací tohoto italského tvůrce, které před více jak 500 lety předběhly dobu svou genialitou. K vidění ale i k prozkoumání z blízka budou nejen Leonardovy modely vynálezů, jeho vědecká práce i reprodukce malířových obrazů.

„Výstava je koncipována jako interaktivní, a také díky virtuální realitě máme možnost prohlédnout si Leonardovo geniální dílo z více úhlů a jiné perspektivy. Věřím, že díky VR budeme mít do budoucna ještě více možností nahlédnout do minulosti tak, jak se nám ještě nedávno nesnilo,” říká kurátor výstavy Ondřej Sedláček.

Díky Virtuplexu jako partneru výstavy budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si modely vybraných vynálezů v prostředí virtuální reality.

Virtuální realita nám otevírá nové obzory, jak můžeme plánovat budoucnost, ale i zobrazovat minulost. Umožňuje nám vidět objekty ve větším detailu a ze všech úhlů, ” říká spoluzakladatel Virtuplexu Pavel Novák.

„Tak, jako v naší VR hale umožňujeme našim klientům zažít jejich budoucí projekty dříve, než je začnou fyzicky realizovat, na výstavě se mohou návštěvníci naopak podívat na Leonardovy návrhy katapultu, kola či obrněného automobilu a porovnat je s tím, jak vypadají dnes v realitě,” dodává Novák.

 

Výstava včetně příběhu autora Mony Lisy

V sobotu 29. srpna provede děti i dospělé výstavou i zámkem nadaný zámecký malíř Leonardo a na nádvoří se o nevšední atmosféru postará skupina Aventyr. Na děti čeká novocirkusový workshop a na všechny pak podívaná s ohněm, kejklemi, tancem i akrobacií okořeněná příběhem autora Mona Lisy.

Výstava potrvá do 22. 11. 2020 a otevřena je každý den od 9.00 do 18.00.

 

O Virtuplexu

Česká společnost Virtuplex je největší VR laboratoří v Evropě, která pomáhá využívat virtuální realitu v podnikání. Díky špičkové technologii a know-how je možné ve VR hale Virtuplexu nasimulovat budoucí podobu obchodních, výrobních či kancelářských prostor, ještě dříve, než vzniknou. Vytvořit zde lze i prostor pro virtuální obchodní jednání s účastníky z celého světa nebo platformu pro školení a trénink zaměstnanců.

 

Také by vás mohlo zajímat:

„Virtuplex je největší virtuální laboratoř v Evropě,“ říká Vít Boháček

Teslasuit haptické rukavice navodí pocit fyzického světa v tom virtuálním

Zdroj: Tývka.cz 

O autorovi