Vyberte možnost Stránka

Tesla nakoupila bitcoiny za 1,5 mld. USD a digitální zlato vyletělo vstříc

Tesla nakoupila bitcoiny za 1,5 mld. USD a digitální zlato vyletělo vstříc

Tesla nejbohatšího muže světa Elona Muska nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů. Po této zprávě cena digitálního zlata vystoupila na bezmála 950 tisíc korun. Více o tom ve svém komentáři referuje hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.


Po této zprávě se cena bitcoinu vyšplhala na historickou hodnotu přesahující 44 tisíc dolarů.

„Po poledni středoevropského času, během jediné hodiny zdražil bitcoin v české měně o více než 100 tisíc korun, až na takřka 950 tisíc korun,“ všímá si Lukáš Kovanda.

Výrobce elektromobilů Tesla o nákupu informoval americkou Komisi pro burzy a cenné papíry. Ta přitom informaci následně zveřejnila.

Elon Musk netají svoji náklonost k bitcoinu a dalším kryptoměnám včetně dogecoinu. To přitom netají ani na svých sociálních sítích. Tesla nedávno oznámila, že bude přijít platby v bitcoinech.

Bitcoin je historicky nejdražší po přepočtu do zlata

Tesla chce investicí získat větší pružnost v další diverzifikaci a maximalizaci výnosu z volné hotovosti. V tomto investičním portfoliu nechybí ani kryptoměny.

„Bitcoin nyní opět stoupá na ceně už několika dní, tedy nejen díky zájmu Muskovy Tesly. Obecně jej nahoru vynáší zájem institucionálních investorů. O víkendu se jeho cena vrátila nad úroveň 40 tisíc dolarů. Bitcoin je historicky nejdražší také po přepočtu do zlata. Po přepočtu do zlata stojí zhruba 24 uncí drahého kovu,“ říká Kovanda.

„Zmíněnému víkendovému růstu ceny bitcoinu opět nad 40 tisíc dolarů výrazně pomohla studie fondu Bridgewater Associates, která se zaměřuje právě na konkurenční boj zlata a bitcoinu. Pokud by soukromí vlastníci zlata přeskupili 50 procent kapitálu, který v drahém kovu drží, do bitcoinu, činila by cena bitcoinu 85 tisíc dolarů, uzavírá uvedená studie,“ uvádí Kovanda.

Také by vás mohlo zajímat:

Český startup Stavario expanduje do zahraničí

Zdroj: Komentář Lukáše Kovandy

O autorovi