Technologičtí giganti koronavirovou pandemii překvapivě nepocítili. Konkrétně jde o smetánku ze skupiny GAFAM (Google, Apple, Facebook, Amazon a Microsoft). Jsou tak na protipólu firem podnikajících v gastronomii, hotelnictví, aerolinií a dalších podobných společností. Všechni technologičtí hegemoni zaznamenali dvojciferný růst. Celkového obratu vyčísleného na 33,9 miliard dolarů dosáhli za pouhé druhé čtvrtletí. Více o tom ve své nové infografice ukazuje server Statista.com.

 

Ze samotné infografiky vyplývá, že Amazon během prvních šesti měsíců letošního roku meziročně zvýšil příjmy o více než 30 procent. Ve druhém kvartálu roku navíc dosáhl rekordního zisku.

U Amazonu je tento vývoj logický. Koronavirus zavřel mnoho lidí do izolace. Těm nezbývalo nic jiného, než nakupovat produkty online. Tento trend přitom stále více roste a e-commerce začíná hrát dominantnější roli.

 

Google, Apple a Facebook růstem překvapily

Růstové překvapení představují společnosti Google, Apple nebo Facebook. Poslední dvě zmiňované firmy jsou přitom závislé na příjmech z reklamy. Investice do inzerce přitom ze strany společností klesly.

Apple na druhé straně zase dodává vysoce kvalitní zboží. Z prvního dojmu se může zdát, že jeho produkty si lidi v rostoucí nezaměstnanosti nebudou moct dovolit. Zdá se ale, že opak je pravdou.

 

Také by vás mohlo zajímat:

XTAL NovBox jsou VR brýle odolné extrémním teplotám, vodě nebo prachu

Společnosti kladou větší důraz na hygienu

 

Zdroj: Statista.com, Tývka.cz