Vyberte možnost Stránka

Talentované startupistky se mohou registrovat do čtvrtého ročníku Women Startup Competition

Talentované startupistky se mohou registrovat do čtvrtého ročníku Women Startup Competition

V pražském HubHub Paláci ARA se 25. února 2020 uskuteční již čtvrtý ročník soutěže pro nadějné české startupistky pod titulem Women Startup Competition. Její cílem je zviditelnění firem, které vedou ženy a motivovat další, aby se nebály s podnikáním začít na vlastní pěst. Soutěž nabízí komunikaci se zajímavými investory, získání rad od odborníků, medializaci, zajímavé ceny, ale i účast ve finále v Londýně. 

 

„Spojila jsem se s Janou Hodboďovou, která je perfektní na organizování takovýchto akcí. Měla zázemí a věděla, jak tyto věci dělat. Rozhodly jsme se, že uděláme menší event. Na ten menší event nám přišlo asi sto lidí už tenkrát. Měly jsme výborné projekty, skvělý ohlas a výborné lidi, kteří nám pomáhali. Tak jsme si řekly, že druhý rok bude větší a byl a třetí rok byl mnohem větší a jsme s tím velmi spokojení,“ řekla ambasadorka Women Startup Competition Pavlína Zychová během loňského ročníku.

Přihlášky do soutěže může posílat jakákoli začínající společnost, jejíž zakladatelkou nebo spoluzakladatelkou je žena. Z přihlášených projektů se vyberou vůbec ty nejzajímavější, které se 24. února utkají praktického bootcampu. Zaměří se na nejdůležitější podnikatelské dovednosti. Budou jej mít na starosti zkušení mentoři z oblastí sales, marketing, finance, byznys plán. Účastníci se dozví i tipy, jak jednat s investory nebo naleznou osvětu v právní oblasti. Následně dojde k vypilování prezentačních dovedností.

Projekty je možné přihlásit do 8. února 2020 ZDE.

Během finálového večera, který se uskuteční 25. února, čeká finalistky prezentace jejich projektů v angličtině. Postaví se tak před porotu složenou z investorů, podnikatelů a zástupců startupového ekosystému. Na události nebude chybět veřejnost ani média. Soutěžící krom bohatých zkušeností mohou získat publicitu, zájem investorů nebo šanci zúčastnit se evropského finále.

 

Loni dominovaly Grason a Snuggs

Spoluorganizátorem soutěže je Vodafone Nápad roku společně s Pavlínou Zychovou z MyStay. Mezi partnery rovněž figurují Vodafone, agentura CzechInvest, Microsoft, hlavní město Praha. Událost dále podporují HubHub, CzechStartups, Novalia a StartupJobs.

„Projekt, který jsem prezentovala se jmenuje Grason a je to v podstatě mobilní aplikace, která umožňuje restauracím rychle a flexibilně si poptat dodatečný personál a lidem, kteří jsou u nás registrovaní a prověření si snadno skrze naši aplikaci získat nějakou brigádu a tím pádem přivýdělek. O tom se zmínila kamarádka, že by něco takového mohlo fungovat kdysi dávno už asi před třemi lety. Předloni jsem se tomu začala věnovat víc a začala jsem se o tom bavit s různými lidmi, s lidmi z restaurací, s personálem atak dále a všichni mě ujišťovali, že jim ta myšlenka dává smysl a že pravděpodobně stojí za to se ji pokusit realizovat,“ sdělila Tývce.cz zakladatelka startupu Grason Jarmila Kowolowská. Ta se stala vítězkou minulého ročníku.

Od loňského roku je i ve velké míře slyšet o Lindě Šejdové, která soutěžila s projektem Snuggs. Se svým nápadem menstruačních kalhotek získala největší sympatie publika. Více informací o minulém ročníku a projektech Snuggs a Grason se dozvíte v reportážích níže:

„Energii čerpám od svého týmu,“ říká vítězka Women Startup Competition

„Snažíme se, aby menstruace nebyla tabu,“ říká spoluzakladatelka projektu Snuggs

„Propojujeme kvalitní personál se spolehlivými restauracemi,“ říká Karel Mařík ze startupu Grason

Zdroj: Tývka.cz 

 

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.